Co powinniśmy wiedzieć na temat łóżeczek niemowlęcych

W sytuacji, kiedy w drodze jest malutkie niemowlę, jedną z ważniejszych kwestii jest zakup nowego łóżeczka. Niestety jego wybór jest dość problematyczny, ze względu na dużą liczbę modeli dostępnych na rynku.  Kiedy warto zdecydować się na zakup łóżeczka niemowlęcego? Jak dokonać ostatecznego wyboru? Gdzie ustawić łóżeczko dziecięce? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.

Łóżeczko niemowlęce- kiedy kupić?

Z pewnością wielu rodziców zastanawia się nad tym, kiedy warto zakupić łóżeczko niemowlęce. W praktyce odpowiedzi na to pytanie może być kilka i co godne podkreślenia- każda z nich będzie prawidłowa. Co to oznacza w praktyce? Kwestia ta zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji. Jedni wolą kupić łóżeczko kilkanaście tygodni przed narodzinami, natomiast inni czekają prawie do ostatniej chwili z podjęciem ostatecznej decyzji. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem wydaje się być jednak zakup i skręcenie mebla miesiąc lub dwa miesiące przed terminem narodzin. Dzięki temu wszelkie problemy związane ze składaniem łóżeczka będą mogły być rozwiązane stosunkowo wolno. Dodatkowo będziemy mieli czas na to, aby dobrać śliczną i delikatną pościel dla dziecka. Wysokiej jakości łóżeczka niemowlęce znaleźć można na stronie https://sklepmati.pl/67-lozeczka-dzieciece.

Rozmiar łóżeczka- jak dokonać wyboru?

Z reguły wyróżnić można dwa standardowe rozmiary. Pierwszy to 120×60 cm, który to sprawdza się z reguły do trzeciego roku życia. Zdecydowana większość modeli posiada wyciągane szczebelki. Istnieją również egzemplarze ze ściąganym bokiem. Drugim popularnym rozmiarem jest 140×70 cm. Wystarczy na zdecydowanie dłuższy okres czasu, bowiem nawet do 6 roku życia.

Łóżeczko dziecięce- gdzie ustawić?

Łóżeczko dziecięce powinno znajdować się w takim miejscu, aby łatwo można było się do niego dostać. W praktyce im bliżej rodziców się znajduje, tym lepiej, bowiem regularnie dochodzi do incydentów, w których rodzice muszą wstać z łóżka, aby zająć się pociechą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here