Co warto wiedzieć o sushi? Praktyczne wskazówki dla miłośników kuchni azjatyckiej!

0
105

Kuchnia azjatycka zdobyła sławę na całym świecie, dzięki bogactwu smaków, aromatów i kolorów. Większość potraw charakterystycznych dla kuchni azjatyckiej jest również znanych ze względu na właściwości zdrowotne. Liczba miłośników orientalnych doznań smakowych stale się powiększa, dzięki czemu w wielu polskich miastach, możemy zobaczyć liczne restauracje chińskie, japońskie, tajskie, czy wietnamskie. Warto spróbować czegoś nowego, otworzyć się na nieznane do tej pory smaki i odkryć coś zupełnie nowego niż tradycyjne polskie obiady. Odwiedzając Lublin — sushi możemy zjeść w wielu restauracjach. Warto jednak skupić się na wybraniu odpowiedniej, dzięki której będziemy mieli szansę spróbować czegoś naprawdę wyjątkowego.

Czym jest zasada pięciu smaków i jakie narzędzia wykorzystuje się w kuchniach azjatyckich?

Jeśli chodzi o sushi — Lublin oferuje dość sporo różnorodnych miejsc, do których można się udać. W renomowanych restauracjach będziemy mieli okazję spróbować specjałów, które zachwycą nasze zmysły. Kuchnia azjatycka jest niesłychanie ciekawa. Bardzo interesującym zagadnieniem jest zasada pięciu smaków. Brzmi to całkiem zagadkowo, jednak jest to podstawa do wszystkich azjatyckich dań. Bazą kuchni azjatyckiej jest połączenie pięciu smaków:

  • słodki — np. miód
  • słony — np. sos sojowy
  • ostry — np. papryczki chilli
  • kwaśny — np. limonka
  • gorzki — np. czerwone wino

Według tradycyjnych wierzeń, potrawy skomponowane z pięciu składników, które odpowiadają pięciu żywiołom (woda, ogień, drewno, metal, ziemia), są lekkostrawne i pozwalają na zachowanie właściwej masy ciała. Przygotowując dania azjatyckie, nie wolno zapomnieć też o odpowiednich narzędziach, takich jak: wok, tasak, czy chochla, która posłuży do sprawnego nalewania bulionu.

Sushi — Lublin. Gdzie pójść, aby zjeść danie dobrej jakości?

Odwiedzając Lublin — sushi możemy zjeść w wielu miejscach. Wybierając odpowiednie, sprawimy, że nasza przygoda z tym daniem rozpocznie się w piękny sposób. Jedną nich jest https://www.takushisushi.pl/. Spróbujemy w niej wyśmienitych rolek, które zachwycą zarówno amatorów, jak i wieloletnich miłośników tej japońskiej potrawy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here