Grupa podróżnicza GARG

Koszalin jakiego nie znamy, czyli wycieczki po województwie pomorskim

Koszalin to piękne miasto położone w województwie pomorskim. Znajduje się ono w sąsiedztwie takich miejscowości jak Mielno czy Sarbinowo, a ulokowane jest bezpośrednio nad rozległym Jeziorem Jamno (zobacz). To doskonały kierunek wakacyjnych podróży i nie tylko, o czym sami powinniśmy się przekonać.

Koszalin to miasto z historią w tle, chcąc się z nią zapoznać, warto wybrać się w takie miejsca jak Góra Chełmińska, która znana i czczona jest od wieków. Tu znajduje się dziś sanktuarium wybudowane w latach 90. XX wieku. Znajdziemy na niej również wieżę widokową, szlaki turystyczne, pomniki i wiele innych wyjątkowych punktów. Wartymi uwagi są także takie miejsca jak rezerwat ornitologiczny Jezioro Lubiatowskie, rezerwat Jezioro Parnowskie, a także rezerwat Bielica. Wszystkie te miejsca przesycone są wybitną natura i wspaniałym krajobrazem, który na długo zapisze się w naszej pamięci.
Podróż do Koszalina zapewnia nam także ogrom rozrywki. Tu stawia się głównie na rozwój aktywności fizycznej, poprzez uprawianie nordic walkingu, kolarstwa i sportów wodnych. Wśród najpopularniejszych odnaleźć można wszelkie sporty z użyciem żagla, do których są tu idealne warunki. Kajakarstwo, wędkarstwo czy choćby bierny wypoczynek, podczas kąpieli słonecznych, to także codzienność przy korzystaniu z akwenów wodnych. Nie można zapominać, że Koszalin znajduje się bardzo blisko Morza Bałtyckiego, a więc weekendowy wypad w te rejony, jest na wyciągnięcie ręki. W ten sposób gwarantujemy sobie spokój i możliwość czerpania przyjemności z wakacyjnych przygód. Niepowtarzalną okazją do rozrywki, jest także odwiedzenie jednego z wielu parków zabaw. Tych znajdziemy w mieście kilka. Warto podkreślić centrum paintballa, park linowy i gokarty. To tylko niektóre z propozycji, które wieczorem można rozwinąć o ciekawy clubbing czy spacery wśród zielonych terenów miasta.
Na nadmorskie wakacje zawsze można wybrać się także do miejscowości położonej bezpośrednio nad Bałtykiem. jedna z nich jest wypomniany przez nas w ostatnim poście Trzęsacz (zobacz).

Baza noclegowa zapewnia dużą różnorodność i rozbudowanie, co pozwala na znalezienie pokoju, który będzie odpowiadał nam pod każdym względem. Przy tym podkreślić należy, że oferowane ceny nie są wygórowane. Noclegi to propozycja, która zapewni nam miłą atmosferę i prywatność, nawet przy pełnym obłożeniu pokoi. Wakacyjny nocleg w Koszalinie (zobacz) to ciekawa propozycja, która sprosta wymaganiom nawet najbardziej wybrednych turystów. Śmiało możemy więc rezerwować pokój i cieszyć się wyjątkowym urlopem w tym magicznym miejscu.

2 thoughts on “Koszalin jakiego nie znamy, czyli wycieczki po województwie pomorskim

  1. W Koszalinie byłam tylko raz ze względu na świetne warunki do uprawiania sportu. Na pewno wrócę tam jeszcze na kilka noclegów 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top