Kupno mieszkania w Lublinie: kiedy zatrudnić projektanta

Zakup mieszkania to z reguły początek perypetii remontowo-wykończeniowych, które mogą trwać tygodniami, a nawet miesiącami. Rynek mieszkaniowy w Lublinie jest bogaty w inwestycje developerskie, ale także mieszkania z rynku wtórnego, które nierzadko wymagają kapitalnego remontu. W obu przypadkach przed nowym właścicielem stoi wiele wyzwań aranżacyjnych, na które nie każdy jest gotowy. Część osób decyduje się zatem na nawiązanie współpracy z projektantem wnętrz. Jakie zalety ma to rozwiązanie?

Kiedy warto wynająć projektanta wnętrz?

Bardzo rzadko zdarza się, aby dopiero co zakupione mieszkanie nadawało się do natychmiastowego zamieszkania. Zdecydowana większość to lokale, które trzeba zaprojektować od podstaw lub przearanżować, ponieważ ich bieżący układ i wystrój zupełnie nie przystają do dzisiejszych standardów. Niektórzy właściciele mieszkań sami chętnie podejmują się tego zadania, zwłaszcza jeśli mają już pewne doświadczenie remontowe i interesują się wystrojem wnętrz. Dla zdecydowanej większości osób jest to jednak zupełnie obcy grunt, w którym poruszają się niepewnie i dość często popełniają błędy. Aby uniknąć takich sytuacji, najlepiej nawiązać współpracę z architektem lub projektantem wnętrz, który podpowie ciekawe rozwiązania, doradzi, jak wybrać podwykonawców, a przede wszystkim zadba, by efekt końcowy aranżacji zachwycał swym kunsztem.

Gdzie szukać dobrego projektanta wnętrz?

Część osób jest w stanie uzyskać kontakt do doświadczonego architekta lub projektanta z polecenia znajomych. Nie każdy jednak ma w gronie zaufanych przyjaciół kogoś, kto jest w stanie wystawić taką rekomendację. Wówczas najlepiej jest szukać fachowca w Internecie, a jednym z najważniejszych kryteriów powinno być dotychczasowe portfolio projektanta. Dobrym przykładem jest Interior Art Studio, działające na terenie Lublina, a także całej Polski. Projekty tego biura można zobaczyć na jego stronie: https://www.interior-artstudio.pl/

Błędne jest myślenie, że wynajęcie projektanta to tylko dodatkowy koszt – przy dużej inwestycji, jaką jest zakup i urządzenie mieszkania, współpraca z fachowcem może często w ogólnym rozrachunku oznaczać spore oszczędności – zarówno na materiałach, jak i ekipie remontowej. Architekt jest bowiem w stanie doradzić sprawdzone rozwiązania, doświadczonych dostawców i wie, na których komponentach można oszczędzić, a które wymagają absolutnie najwyższej jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here