Grupa podróżnicza GARG

Najciekawsze miejsca w Darłowie

Pragnąc odpocząć od domowych obowiązków i pracy, warto się wybrać na wycieczkę nad polskie Morze Bałtyckie. Wybrzeże oferuje niezliczone atrakcje, te związane z wodą i nie tylko. Idealną lokalizację nad morzem ma miejscowość Darłowo (polecamy także Trzęsacz). To całkiem duża osada, która dzieli się na dwie mniejsze części Darłówko i Racisław, jednak potocznie dzieli się na Darłówko Wschodnie i Zachodnie, jako że dzieli je rzeka. To miejscowość o wielu walorach, klimat nadmorski doskonale wpływa na zdrowie, a widoki i krajobrazy, relaksują. W Darłowie można spędzić urlop z rodziną, przyjaciółmi bądź samemu, ważne by w odpowiedni sposób zapełnić sobie czas.

Jeśli ktoś lubi zwiedzać miejsca o bogatej historii, to z pewnością uradują go liczne zabytki w tym mieście. Do najpopularniejszych z nich należy Kościół Mariacki, który zaczęto budować już w XIV wieku. Innym interesującym obiektem jest Zamek Książąt Pomorskich, który ma styl gotycki. Prezentuje on kawał wspaniałej historii, warto więc mu się bliżej przyjrzeć. Ciekawostką jest też Brama Wysoka, która stanowi pozostałości po murach obronnych. Wielką atrakcją dla turystów może też być Rozsuwany Most, im. kapitana Witolda Huberta, który łączy dwie części miasta.

Co roku odbywa się w mieście wiele imprez kulturalnych, które przyciągają zarówno turystów ,jak i mieszkańców. Do najpopularniejszych z nich można zaliczyć Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych, Bałtyk Festiwal Media i Sztuka czy Reggaenwalde Festiwal. Można więc się tu pobawić na wolnym powietrzu i przywieźć miłe wspomnienia.

Planując przyjazd do Darłowa, warto trochę wcześniej zadbać o rezerwację noclegów [informacje tutaj: ]. Można do tego wykorzystać internetową bazę noclegową, co pozwala zaoszczędzić wiele czasu. Baza proponuje różne opcje, w tym najpopularniejsze z nich to pokoje w hotelach i pensjonatach. Nie brakuje jednak również osób, które cenią sobie prywatność i dlatego dla nich najlepszą propozycją są domki letniskowe. Szczególnie te wykonane w całości z drewna, są przytulne i ładnie się prezentują. Nic więc dziwnego, że cieszą się tak dużą popularnością. Darłowo jest miejscowością stworzoną z myślą o turystach, która nieustannie się rozwija i ewoluuje.

5 thoughts on “Najciekawsze miejsca w Darłowie

  1. Jesienią też daje radę, szczególnie dla kogoś kto niekoniecznie lubi leniuchować, można wtedy po prostu pochodzić i zobaczyć wiele w okolicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top