Grupa podróżnicza GARG

Podziwiając góry ze Sromowiec Wyżnych

Wybierając miejsce na letni wypoczynek, często napotykamy wiele trudności. Bowiem każdy wybór wiąże się z rezygnacją z czegoś. Albo musimy rezygnować z wycieczek w góry albo ze zwiedzania zabytków. Albo śpimy w najbardziej turystycznej miejscowości i mamy atrakcje na wyciągnięcie ręki, ale także tłumy pod oknem, albo mamy nocleg w urokliwym miejscu, w którym jednak nic nie ma. Jeśli macie taki problem, wybierzcie koniecznie Sromowce Wyżne. Miejscowość ta znajduje się w gminie Czorsztyn w Pieninach.

Jakie są zalety tej miejscowości? Przede wszystkim nie będziemy mieć na pewno żadnego kłopotu z noclegiem. Sromowce Wyżne mają dobrze rozwiniętą bazę noclegową, znajdziemy tutaj zarówno noclegi [pod adresem meteora] w pensjonatach i pokojach prywatnych, jak i na polach namiotowych czy też w gospodarstwach agroturystycznych. Wyżywienie też nie będzie stanowiło żadnego problemu, możemy skorzystać z licznych ofert wielu góralek, które proponują zakup pełnego wyżywienia od razu z noclegiem. Jeśli nie chcemy skorzystać z tej opcji, to należy wiedzieć, że Sromowce nie są wcale tak małą miejscowością, znajdziemy tu zarówno restauracje jak i różne sklepy.

Warto w tym momencie zdecydowanie podkreślić, że Sromowce nie są najbardziej znaną miejscowością w Pieninach. Dzięki temu unikniemy tłumów turystów. Z drugiej strony, jak zostało to wspomniane wcześniej, nie jest to wcale tak mała miejscowość. Następnie należy koniecznie zauważyć, że ten wybór wcale nie oznacza rezygnacji z atrakcji, jakie oferują Pieniny. Przede wszystkim zatem spojrzyjmy na szlaki górskie. Ze Sromowiec wejdziemy czerwonym, a następnie niebieskim szlakiem na Trzy Korony. Stamtąd mamy wiele możliwości tras, które możemy wybrać. Ponadto zawsze możemy, tak jak przecież w Tatrach, podjechać busem do miejscowości, w której znajduje się interesujący nas szlak. Co więcej ze Sromowiec Wyżnych możemy dostać się szybko do trzech zabytków Pienin, do zamku w Niedzicy, do ruin zamku w Czorsztynie oraz do Czerwonego Klasztoru. Oprócz tego nie możemy zapominać, że Sromowce Wyżne to przecież początek flisackiego spływu Dunajcem. Co więcej znajdziemy tam bez problemu różne firmy, które pomogą nam wybrać się na kajaki czy na rafting po Dunajcu. Ponadto nieopodal znajdują się dwa jeziora, Sromowickie i Czorsztyńskie. W wolny od innych atrakcji dzień warto również wybrać się do pobliskiej Szczawnicy lub Krościenka. A zatem powyższe zalety bez problemu przekonają każdego, że Sromowce to dogodne miejsce na wypoczynek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top