Czym jest inteligentna kompletacja

Kompletacja to proces, który polega na przygotowywaniu zamówień poprzez zebranie i połączenie w jeden pakunek ładunków, znajdujących się w różnych jednostkach ładunkowych. Stanowi jedną z bardziej czaso- i pracochłonnych czynności logistycznych. Czy da się zoptymalizować ten proces. Tak! Wystarczy przejść na inteligentną kompletację z systemem ExpertPACK.

Inteligentne pakowanie – na czym polega?

Optymalizacja pakowania polega na zintegrowaniu inteligentnego stanowiska pakującego z aplikacją webową EXPERT BIN PACKING. Inteligentna kompletacja opiera swoje działanie właśnie na tym oprogramowaniu. Dzięki aplikacji możliwe jest:

  • optymalne pakowanie towaru na dowolne nośniki, m.in. palety, kartony czy kontenery;
  • optymalne wykorzystanie całej przestrzeni i poukładanie towaru według określonych algorytmów, które uwzględniają m.in. wolumen, wagę, wymiary i ilość towaru, a także koszty transportu danego nośnika;
  • uwzględnienie parametrów i właściwości towaru, dzięki którym system do zarządzania inteligentnym pakowanie wie,  jaki sposób ułożyć je prawidłowo na nośniku, np. pionowo lub poziomo.

Optymalizacja kompletacji – jakie niesie korzyści

Optymalizacja pakowania za pomocą systemu ExpertPACK niesie wymierne korzyści, które łatwo policzyć i przełożyć na zyski, jakie generuje firma. W jaki sposób skorzystasz na systemie do zarządzania inteligentnym pakowaniem?

  • Zmniejszysz zapotrzebowanie na przestrzeń transportową, co przełoży się na niższe koszty transportu.
  • Czas pakowania jest krótszy, co zwiększa wydajność pracy pracowników magazynowych i działu logistyki.
  • System pozwala wybrać optymalne kosztowo nośniki transportowe.
  • Wyeliminujesz błędy niewłaściwego pakowania, przez co zminimalizujesz straty finansowe w obszarze transportu.
  • Efektywnie zbudujesz palety niejednorodne, a także kartony i kontenery.
  • Zredukujesz ilość potrzebnych opakowań, co również przełoży się na niższe koszty transportu.

Inteligentna kompletacja – dla kogo?

System do zarządzania inteligentnym pakowaniem okaże się korzystnym rozwiązaniem dla wielu firm, które chcą zoptymalizować procesy logistyczne. Znakomicie sprawdza się w eksporcie towarów poza Unię Europejską. Bardzo ułatwia optymalne pakowanie towarów importowanych, skutecznie zdaje egzamin w transporcie intermodalnym i optymalizacji pakowania towarów na stanowisku pakującym. Jeśli w Twoim przedsiębiorstwie przeprowadza się te procesy, to system inteligentnej kompletacji jest właśnie dla Ciebie. Przekonaj się, jak bardzo usprawni pracę w Twoim magazynie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here