ux

Tworzenie stron WWW to obszerny temat, na który składa się wiele specjalistycznych i wymagających działań. UX oraz UI to jedne ze skrótów kojarzonych z projektowaniem stron, które niezwykle często są ze sobą mylone. Nic dziwnego, w końcu brzmią bardzo podobnie. Każda osoba zainteresowana tematyką projektowania stron internetowych, powinna jednak doskonale wiedzieć, czym różnią się od siebie te dwa pojęcia, aby pogłębiać swoją wiedzę. Jeszcze kilka lat temu niewiele osób zastanawiało się nad zadaniami, chociażby grafików komputerowych czy programistów. Przez ten czas technologia poszła do przodu, a co za tym idzie – coraz więcej osób zaczyna wyróżniać konkretne specjalizacje w danej dziedzinie. Dzisiaj poruszymy temat UX i UI, ich specyfiki, podobieństw oraz różnic. Zapraszamy do lektury!

Tworzenie stron internetowych a UX i UI

UI to skrót od angielskich słów User Interface i określa zbiór konkretnych zasad oraz poszczególnych elementów, mających wpływ na wizualny projekt danego produktu. UI Designer skupia się wobec tego na odpowiadaniu na pytania o estetykę realizacji oraz jej zgodność z zasadami projektowania. UX z drugiej strony skupia się na analizowaniu interakcji użytkownika ze stroną WWW, jego doświadczeniach. Zadaniem UX jest jak najlepsze przystosowanie strony internetowej do użytkowania przez osoby ją odwiedzające. Krótko mówiąc, UX designer sprawia, że tworzone strony internetowe są funkcjonalne, natomiast UI designer tworzy je w jak najbardziej atrakcyjnej formie wizualnej. Projektowanie stron internetowych bez udziału jednego lub drugiego specjalisty byłoby wobec tego niemożliwe albo przynajmniej mało efektywne.

Komu powierzyć zaprojektowanie strony WWW?

Projektowanie stron internetowych nie należy do najprostszych zadań, o czym wie każdy, kto choć raz próbował zrobić to na własną rękę. W związku z tym najlepszą opcją będzie powierzenie tego zadania doświadczonej agencji marketingowej, zatrudniającej specjalistów z wielu dziedzin, takiej jak https://www.ibif.pl/oferta/strony-internetowe. Tworzenie stron internetowych powinno odbywać się w ścisłej współpracy pomiędzy poszczególnymi działaniami, ponieważ tylko wtedy przyniesie doskonały efekt, którego pożądają wszyscy klienci!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here