nauka on-line
fot. pexels.com

Coraz częściej słyszymy o e-nauczaniu, jak i o platformach edukacyjnych. Ale nie wiesz co to takiego, i na czym polega? Już dziś przedstawimy Ci kilka istotnych wiadomości, co to jest e-nauczanie, a także do czego służy platforma edukacyjna.

Każdy z nas miał nadzieję, że zdalne nauczanie, które miało miejsce na początku roku 2020, skończy się wraz z nadejściem wakacji. Chyba nikt nie spodziewał się tego, że uczniowie zostaną w domach przez cały pierwszy semestr. Kolejne tygodnie nie wróżą nagłego powrotu uczniów do szkoły. Czyżbyśmy musieli przygotować się na zdalne nauczanie na co dzień?

Jakie możliwości daje nam platforma edukacyjna, dzięki swojej nowoczesności i innowacyjności?

E-nauczanie to nauka z wykorzystaniem Internetu i komputerów. Doskonale uzupełnia tradycyjne metody nauczania i stwarza możliwość pracy zdalnej, bez konieczności przebywania w sali lekcyjnej. Co w obecnej sytuacji epidemiologicznej na świecie, spisało się rewelacyjnie.

Narzędziem do e-nauczania może być platforma edukacyjna, która jednocześnie jest narzędziem do nauczania i uczenia się. Platforma edukacyjna, zwana także e-learningowa to serwis, w którym znajdują się tekstowe i audiowizualne materiały dydaktyczne przygotowane specjalnie dla konkretnych użytkowników, a także gotowe kursy w postaci interaktywnych lekcji online. Umożliwiają one samodzielną naukę.

Platforma edukacyjna daje możliwości monitorowania indywidualnych postępów ucznia w nauce. Dodatkową zaletą platformy edukacyjnej, jest możliwość przeprowadzenia grupowych lekcji zdalnych. Dzięki temu nauczyciel może sprawdzić wiedzę całej grupy uczniów.

Możliwości platformy edukacyjnej

Platforma edukacyjna umożliwia nam:

– zorganizowane nauczanie w trybie online

– praktyczną naukę i gotowe kursy i webinary

– Udostępnianie swoich wypełnionych zadań domowych, czy gotowych arkuszy maturalnych

– Tworzenie dokumentacji np. dziennika nauczyciela

– Prowadzenie atrakcyjnie lekcji. Dzięki czemu zyskujemy znacznie intensywniejsze zaangażowanie uczniów w temat lekcji

– Prowadzenie lekcji w grupie – ułatwia to zadania na myśl „burzy mózgów”

– Przeprowadzenie sprawdzianów i zadań, a także weryfikację wiedzy ucznia na podstawie wykonywanego zadania

– Komunikowanie się z innymi uczniami

Wykorzystanie platformy edukacyjnej, to innowacyjna metoda nauki, jak i unowocześnienie. Dzięki temu nauka jest dużo sprawniejsza, a sam proces nauczania atrakcyjniejszy dla uczniów. Platformy edukacyjne w ostatnim roku, zyskały na popularności i cieszą się większym powodzeniem zarówno wśród nauczycieli jak i korepetytorów. Śmiało można stwierdzić, że popularność platformy edukacyjnej nadal będzie rosnąć. Dzięki temu edukacja w Polsce, jak i na świecie zyska nowe znaczenie.

Obawiasz się nauczania zdalnego? Skorzystaj z pomocy korepetytorów, czy nauczycieli, którzy w swojej ofercie posiadają tablice interaktywne, dzięki którym praca z uczniem staje się znacznie łatwiejsza. Nie da się pominąć faktu, że w obecnych czasach, gdy nie jesteśmy pewni dnia jutrzejszego, zdalne nauczanie może niebawem stać się codziennością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here