facebook
fot. pixabay.com

Facebook, to dziś już codzienność. Jednak, nie bardzo orientujesz się czym on jest i po co został stworzony? Niemal wszędzie słyszysz „zobacz na Facebooku” albo „Wyślę Ci na Facebooka”, ale Ty nie wiesz o co chodzi? Nie martw się! Jesteś w dobrym miejscu. Dziś dowiesz się czym jest Facebook i do czego go używamy.

Facebook – to internetowy pamiętnik

Facebook to pewien rodzaj pamiętnika, gdzie publikujemy nasze zdjęcia, komentarze i wypowiedzi na różne tematy i z różnych miejsc świata. Kto to zobaczy, zależne jest tylko od nas. Możemy nasze treści udostępniać wszystkim użytkownikom, albo ograniczyć je tylko dla wybranej grupy odbiorców.

Facebook, a grono znajomych

Facebook, oferuje Ci grono nazwane „Twoi znajomi”. Osoby, które dodasz do swojej listy, automatycznie wtedy Ty znajdziesz się na ich liście znajomych. Od tej pory, oboje będziecie widzieć swoje posty i każdą aktywność na Facebooku. Jeśli chcesz znaleźć kogoś ze swojego otoczenia na Facebooku, należy w wyszukiwarce wpisać jego imię i nazwisko lub nick. Kolejnym krokiem jest wysłanie zaproszenia do znajomych i oczekiwanie na akceptację.

Facebook, nie tylko dla osób prywatnych

Warto wspomnieć, że Facebook nie służy tylko do publikowania zdjęć z wakacji, czy komentarzy z imprezy weekendowej. W dużej części na Facebooku występują znane i mniej znane na rynku firmy i marki, a także zespoły muzyczne, czy firmy usługowe. Jeśli chcesz być na bieżąco z ich informacjami, które publikują, a mogą to być promocje, oferty lub reklamy, wystarczy przy ich profilu kliknąć ”lubię to”. W tym momencie, firma ta trafi na listę obserwowanych przez nas profili. I od tej pory każdy publikowany przez nich post reklamowy, będzie nam wyświetlany na liście aktywności.

Udostępnij, jeśli chcesz

Jeśli post Twoich znajomych, lub firmy którą obserwujesz, wyda Ci się interesujący, możesz go opublikować i posłać dalej. W tym celu wystarczy kliknąć „Udostępnij”. Podzielisz się wtedy tą informacją ze wszystkimi swoimi znajomymi.

Twoje aktualności, które wyświetlają się na stronie głównej, zależne są od tego na jakie treści sam reagujesz. Jeśli interesujesz się modą, kosmetyką, zdrowiem czy urodą, to większość reklam i treści wyświetlanych będą z tematyki urody, a nie np. motoryzacji. Reklama na Facebooku działa na podstawie algorytmu. Treści wyświetlają się na podstawie naszych upodobań.

Grupy na Facebooku

Być może treści, które znajdujesz w aktywnościach, nie są dla Ciebie wystarczająco interesujące. W tym celu Facebook wprowadził do swojego portalu społecznościowego, grupy. Są to różnotematyczne grupy, założone przez indywidualne osoby. Jest to jedna z najbardziej popularnych funkcji. W ten sposób możemy znaleźć na Facebooku interesujące nas tematy i porozmawiać z osobami o podobnych zainteresowaniach. Przykładowo, jeśli jesteś kosmetyczką, z dużą łatwością znajdziesz inne osoby pracujące w branży kosmetyczno-usługowej. W ten sposób nawiążesz nowe znajomości i poznasz nowe osoby z branży. Dostaniesz możliwość wymienienia się doświadczeniami i nowościami z pracy. Jeśli zależy Ci na promowaniu swoich usług, to właśnie grupy tematyczne będą dobrym miejscem na zaoferowanie swoich usług i produktów.

Wiadomości na Facebooku

Facebook, nie tylko oferuje nam możliwość publikacji zdjęć, czy tekstów i komentarzy. Dostajemy możliwość używania Facebooka, jako komunikatora do komunikacji ze znajomymi. Wiadomości są widoczne w formie czatu. Dodatkową zaletą jest możliwość wysyłania zdjęć i filmików, a także nagrań głosowych poprzez wiadomości. W tym celu warto także pobrać na telefon aplikację o nazwie Messenger. Dzięki temu, będziemy mogli cieszyć się wiadomościami od znajomych z każdego miejsca na świecie.

Facebook ma dużo funkcji i aby opisać je wszystkie można stworzyć niemałą książkę. Ale pamiętaj, że Facebook to nie tylko portal społecznościowych, do komunikowania się ze znajomymi. To także miejsce ciekawych zdarzeń, grup i tematów. Bardzo łatwo poznasz tam nowe osoby, z którymi być może uda nawiązać Ci się dłuższą relację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here