Praca
fot. pexels.com

Pandemia koronawirusa pozmieniała Ci plany i utraciłeś pracę? Nie wiesz gdzie szukać pracy i jak ją znaleźć? Dziś podpowiemy Ci, gdzie najlepiej i najszybciej znaleźć możesz pracę.

Gdzie szukać pracy? Czy istnieje jakiś złoty środek na to pytanie? Miejsc jest mnóstwo. Dlatego w tym artykule znajdziesz kilka różnych miejsc, gdzie możesz znaleźć odpowiednie miejsce pracy dla siebie. Poniżej znajdziesz wiele informacji i porad o tym, jak i gdzie szukać pracy. Ale zacznijmy od zadania Ci kilku pytań, zanim przejdziemy dalej.

  1. Czy szukasz pracy?
  2. Czy szukasz pracy tymczasowej lub pracy na stałe?
  3. Chcesz pracować w kraju lub za granicą?
  4. Potrzebujesz aplikacji, która ułatwi Ci kontakt z rekruterami?
  5. Nie wiesz ile mógłbyś zarobić na danym stanowisku?

Jeśli, na któreś z powyższych pytań, odpowiedziałeś/łaś twierdząco, tzn. że ten artykuł jest dedykowany dla Ciebie.

Portale społecznościowe mają wielką moc

W dobie dzisiejszego Internetu, warto swoją pozycję budować na kontaktach biznesowych. Dlatego bardzo ważne jest, aby pozostać aktywnym na wielu możliwych kanałach społecznościowych, gdzie możemy spotkać i poznać potencjalnego pracodawcę. Jak zatem dać się poznać z jak najlepszej strony?

LinkedIn

Aby w ogóle mówić o początkach swojego wizerunku biznesowego, należy bezzwłocznie założyć konto na portalu LinkedIn. Jest to niezbędne jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań pracy. Aby stać się dobrą opcją dla pracodawcy, trzeba się pokazać z jak najlepszej strony. W tym celu nie zapomnij uaktualnić swoje dane o niezbędne informacje. Warto wspomnieć o dotychczasowym doświadczeniu jakie posiadasz, a także zdobyte umiejętności i ukończone szkoły. Podczas rekrutacji nawet najmniejsze elementy, odgrywają znaczącą rolę wśród setek kontrkandydatów. Być może nie wiesz, ale na LinkedIn znajdziesz także oferty pracy, które nie są publikowane w innych miejscach.

Pracuj.pl

O tej stronie, chyba dużo pisać nie trzeba. Pracuj.pl to wyszukiwarka, na której możemy szukać pracy, ale także znajdziemy tam porady, które przydadzą nam się w poszukiwaniach tej wymarzonej posady. Pracuj.pl posiada także aplikację mobilną, którą możemy zainstalować na swoim smartfonie, dzięki temu będziemy mogli z każdego dowolnego miejsca, przeglądać aktualne oferty pracy.

Praca.pl

Strona ta swoim ukierunkowaniem jest bardzo zbliżona do poprzednika. Tym bardziej polecana jest osobom, które szukają pracy stałej, ale także tymczasowej. Znajdziemy na niej filtrowanie ofert pracy i również pomocny poradnik, który pomoże nam odnaleźć się w obecnym rynku pracy. Więc jeśli nie wiesz czego konkretnie szukasz, to ten portal będzie dla Ciebie idealny.

Gumtree.pl

Kolejna bardzo znana strona z ofertami pracy. Choć Gumtree kojarzy nam się także z wynajmem mieszkań, czy ofertami kupna nieruchomości. Oferuje ona swoim użytkownikom także obszerną ilość ofert pracy.

Olx.pl

To jeden z najbardziej popularnych serwisów dostępnych w Internecie. Podobnie, jak Gumtree, Olx oferuje zarejestrowanym użytkownikom, dodawanie ogłoszeń sprzedaży, kupna, czy wynajmu mieszkań. Jednak również znajduje się tam wyszukiwarka ogłoszeń dotyczących pracy. Dużym plusem OLX, jest fakt, że posiada ona aplikację mobilną, która jest dużym ułatwieniem użytkowania.

Linguajob.pl

Jest to portal pracy, kierowany dla specjalistów językowych. Dlatego jeśli biegle władasz obcym językiem i interesuje Cię praca w języku obcym, to koniecznie powinieneś odwiedzić tę stronę. Oprócz szerokiej gamy ofert pracy, znajdziesz tam także artykuły poradnikowe, które pomogą Ci w dalszych poszukiwaniach pracy.

Aplikuj.pl

Kolejny popularny serwis z ofertami pracy. Znajdziemy w nim, opublikowane ogłoszenia ofert pracy z całej Polski. Jego interfejs jest przejrzysty i każdy poradzi sobie z obsługą strony internetowej. Być może nie jest tak, popularny jak strona pracuj.pl ale jednak zrzesza on tysiące ofert w jednym miejscu.

Masz do wyboru wiele różnych stron internetowych i aplikacji na telefon, gdzie możesz szukać pracy. Wszystko teraz jest w Twoich rękach. Zacznij od dziś, aby zwiększyć swoją szansę na nowe stanowisko. Pamiętaj tylko, aby wysyłać CV pokazać się w jak najlepszym świetle. Dlatego tak kluczowe jest, aby było ono wypełnione perfekcyjnie i na wysokim poziomie. To miejsce, gdzie możesz pochwalić się bez żadnego skrępowania, całym swoim doświadczeniem zawodowym. Nie wiesz, jak napisać dobre CV? Bądź z nami na bieżąco. Artykuł o tym, jak napisać CV, ukaże się już niebawem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here