instagram
fot. pixabay.com

Coraz więcej osób codziennie korzysta obecnie z Instagrama. Decydujemy się na tą aplikację z wielu powodów. Niektórzy Instagram kochają za jego świetny interfejs, inni zaś za wyjątkowość.

Ale czy wiesz o Instagramie wszystko? Poznaj jego kilka głównych zasad w codziennym użytkowaniu.

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie jak profesjonalnie prowadzić swoje konto na Instagramie to koniecznie zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

1. Stwórz własny plan działania dla swojej marki

Jest to podstawowa zasada, do prowadzenia Instagrama. Nie musisz kopiować opisów, jak i hashtagów od konkurencyjnych profili. Stwórz swój indywidualny styl profilu, tak aby zachęcić do obserwowania tylko szczerych i realnych ludzi. Na Instagramie codziennie przybywają ogromne ilości fałszywych profili, które niestety zaśmiecają cały Instagram. Podobnie jest z kupnem followersów. Absolutnie z tego nie korzystaj. Algorytm Instagrama od razu to wykryje i Twój profil niestety spadnie w statystykach.

2. Zachowaj spójność swojego profilu

Algorytm Instagrama działa w specyficznym i dla niektórych niezrozumiały sposób. Aby efekt naszego profilu był spektakularny, wymaga od nas oryginalnego pomysłu. Jeśli nie masz jeszcze weny, jak stworzyć profil i co na nim publikować – powstrzymaj się. Cały profil powinien być Twoim wewnętrznym odbiciem. I jeśli Twoje publikacje będą płynąć z Twojego wnętrza, na pewno zostanie pozytywnie odebrane przez czytelników.

Co zrobić, aby utrzymać spójny profil na Instagramie:

– wybierz jeden filtr do edycji zdjęć

– publikuj fotografie na jednym bazowym tle

– możesz ustawić kombinację zdjęć w formie 3×3.

– publikuj historie i zdjęcia na swoim instastories.

3. Jak prowadzić Instagrama?

Nie tylko liczy się zdjęcie, ale także treść, którą chcemy przekazać naszym followersom. Przemyśl swoją strategię marketingową, określ konkretną tematykę profilu i kieruj się swoimi wyznacznikami. Jeśli Twoi obserwujący zauważą, że masz im do przekazania wartościowe treści, na pewno do Ciebie wrócą, a wraz z nimi, przyjdą kolejne nowe osoby.

4. Oznaczaj hashtagi i produkty, a także inne marki

W oznaczeniach pod zdjęciami warto wpisywać popularne hashtagi, które mają ogromną popularność, a dzięki temu Twoje zdjęcie trafi do ogromnej rzeszy nowych osób. Jeśli chcesz wiedzieć, ile obserwujących posiada dany hashtag, wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę # z danym słowem i od razu zobaczysz liczbę osób, którzy obserwują dany hashtag.

5. Bądź aktywny

Użytkownicy coraz chętniej komentują czyjeś zdjęcia i zostawiają komentarze pod postami nawet obcych osób. Nie czekaj z założonymi rękami, tylko wyjdź naprzeciw oczekiwaniom swoim obserwującym. Zacznij aktywnie komentować i „like’ować” czyjeś profile. W ten sposób wprowadzisz aktywność na swoim profilu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here