język obcy
fot. pixabay.com

Zastanawiasz się, dlaczego języki obce są tak ważne w życiu i w Twojej przyszłości? Nie wiesz dlaczego powinieneś dużą uwagę poświęcić na naukę języków? Przeczytaj poniższy artykuł, a poznasz kilka argumentów, że warto uczyć się języków obcych.

Język obcy to dzisiaj obowiązkowy „must have”, każdej osoby, która poszukuje pracy. Bez znajomości przynajmniej jednego języka obcego, ciężko znaleźć pracę w biurze, restauracji, czy w sklepie. Jak wielką rolę odgrywa znajomość języków obcych? I po co właściwie się on nam przydaje w życiu?

Język obcy ułatwia znalezienie lepszej pracy

Biegła znajomość przynajmniej jednego języka obcego, da Ci szansę na znalezienie dobrze płatnej pracy, na dużo wyższym stanowisku. Wiele firm, prowadzi swoje interesy za granicą. Dlatego codzienne rozmowy telefoniczne, czy korespondencja mailowa z klientami zagranicznymi jest na porządku dziennym. Stąd też pracodawcy poszukują na stanowiska swoich firm, osoby z biegłą znajomością języków obcych. W głównej mierze chodzi o język komunikacyjny, ale także techniczny. Przykładem są umowy, zawierane z klientami w języku obcym. Najczęściej używanym językiem w pracy, jest język angielski. Choć zdarzają się też firmy, które poszukują ludzi ze znajomością języka: niemieckiego, szwedzkiego, francuskiego, czy węgierskiego. Wszystko zależne jest od specyfikacji i miejsca pracy.

Łatwość podróżowania za granicę

Marzysz o wakacjach za granicą? Język obcy przynajmniej w stopniu komunikatywnym, jest niezbędny. Ciężko będzie Ci odpocząć na wakacjach, gdy bez przerwy będziesz korzystać ze słownika z rozmówkami. W wielu miejscach, nawet słowniczek nie będzie zdawał rezultatu. No chyba, że weźmiesz ze sobą wiele tomów. Dlatego chociażby podstawy języka obcego mogą usprawnić i umilić Ci odpoczynek na urlopie. Wystarczy, że opanujesz zwroty w tematyce podróżowania, robienia zakupów, zwiedzania, czy wizyty u lekarza.

Rozumienie oryginalnych utworów

Zdarzało Ci się, że słuchając utworu w radio, sprawdzałeś jego tłumaczenie w Internecie? Jeśli teraz Twoja odpowiedź jest twierdząca, tzn. że koniecznie musisz nadrobić zaległości w języku obcym. Przekonasz się z czasem, z jaką przyjemnością będziesz słuchać utworów muzycznych, znając ich sens. O ile łatwiejsze będzie oglądanie filmów w oryginale, kiedy język obcy nie będzie już problemem. Szybko zrezygnujesz z filmów z dubbigiem, kiedy bez większych problemów, będziesz rozumieć dialogi w oryginalnej wersji językowej. A wszystko to przyniesie Ci jeszcze więcej satysfakcji i zadowolenia z seansu filmowego. Często również zdarza się tak, że wersje filmów oryginalnych z tymi w wersji z dubbingiem, znacznie się od siebie różnią. Być może przekonasz się o tym sam, gdy opanujesz np. język angielski.

Zawarcie nowych znajomości

W dzisiejszym świecie, każdego dnia mijamy na ulicy wiele osób pochodzący z innych krajów. Kto wie, czy wśród nich nie ma Twojej drugiej połówki, czy przyjaciela na całe życie. Znając język obcy, z dużą łatwością nawiążesz nowe znajomości. Dodatkowo możesz poznać zwyczaje i tradycje osób pochodzących z obcych regionów świata. Otworzysz się na świat, poznasz nowe osoby, a dzięki temu poszerzysz swoją wiedzę. Bo kto powiedział, że nauka jest katorgą? Uczyć można się na wiele sposobów. Jednym z nich jest rozmowa z innymi osobami w obcym języku. W ten sposób zaczniesz swobodnie posługiwać się językiem obcym.

Bezproblemowe czytanie instrukcji obsługi

Niestety często zdarza się, że czytając ulotki, czy instrukcję obsługi, nie znajdujemy polskiego tłumaczenia. I jest to kolejny powód, dlaczego warto uczyć się języków obcych. Ze znajomością angielskiego, bez problemów poradzisz sobie z zapoznaniem się z instrukcją. Nie straszne będzie dla Ciebie już uruchomienie nowego telewizora, czy pralki, gdy w środku znajduje się tylko instrukcja w języku angielskim, czy niemieckim.

Jak widzisz nauka języków obcych niesie ze sobą wiele korzyści i satysfakcji. Nie tylko zarobkowych, ale i emocjonalnych. Zatem ucz się, poszerzaj swoje horyzonty i odnoś sukcesy. A dzięki temu zajdziesz daleko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here