Jodi Picoult - książki autora

Jodi Picoult jest amerykańską pisarką, która płynnie porusza się między różnymi gatunkami.. W jej dorobku znajdziemy książki o tematyce fantasy, science fiction,a także thrillery sensację, literaturą piękna, literaturę obyczajową, czy dla młodzieży. Zobacz, Jodi Picoult – książki autora, które warto przeczytać. 

Poznaj twórczość Jodi Picoult 

Jodi Picoult urodziła się 19 maja 1966 roku na Long Island. Studiowała nauki humanistyczne na Uniwersytecie Princeton oraz pedagogikę na Uniwersytecie Harvarda. Już w trakcie studiów pisarka opublikowała dwa krótkie opowiadania w magazynie „Seventeen”. To był początek jej kariery. Natomiast pierwsza powieść, która wyszła spod pióra Jodi Picoult, to “Głos serca”. Książka jest wzruszającą historią o zdolności do poświęceń, a także umiejętności wsłuchiwania się w samego siebie. 

Inne dzieła pisarki, które przyniosły jej rozgłos to „Czarownice z Salem Falls”, „Cała prawda”, czy „W imię miłości”. Ostatnia książka to trzymająca w napięciu powieść o prokuratorce Ninie Frost, która podejmuje się najtrudniejszych spraw związanych z przemocą wobec dzieci. Doświadczenie nauczyło kobietę, że w każdej sprawie wymagany jest dystans zarówno do przestępcy, jak i do ofiary. Niestety bohaterka doświadcza tragedi także na własnej skórze, gdy wraz z mężem dowiaduje się, że jej syn padł ofiarą molestowania seksualnego. Powieść ta doczekała się ekranizacji. Zresztą to niejedyna książką autorstwa Jodi Picoult, która została przeniesiona na wielki ekran.  Dla autorki przełomowym rokiem był 2003. To wtedy przyznano jej nagrodę New England Book za całokształt twórczości. 

Jodi Picoult – książki autora w ofercie SkupSzop

Jodi Picoult nie narzeka na brak czytelników. Jej powieści „Dziewiętnaście minut”, „Przemiana”, „Tam, gdzie ty” znalazły się na pierwszych miejscach list bestsellerów New York Times. Według statystyk obecny nakład wszystkich wydań książek autorstwa Jodi Picoult to ponad 30 milionów egzemplarzy w około 40 różnych krajach. Co więcej, Picoult jest także współtwórczynią znanego komiksu „Wonder Woman”. 

Książki autorstwa Jodi Picoult to idealna propozycja dla wszystkich osób, które są fanami literatury pięknej i obyczajowej. Jeśli lubisz powieści ukazujące trudne losy ludzi, to powyższe tytuły są właśnie dla Ciebie. Wszystkie książki Jodi Picoult wyróżniają się ciekawymi, świetnie zarysowanymi postaciami, oraz nietypowymi rozwiązaniami fabularnymi. Jodi Picoult – książki autora znajdziesz w ofercie SkupSzop. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here