Coraz częściej odwiedzając gabinety kosmetyczne, czy gabinety SPA, zauważasz ofertę zabiegu karboksyterapii? Nic więc dziwnego. Zabieg karboksyterapii, w XXI wieku i z dzisiejszym sprzętem jaki oferują firmy kosmetyczne to już żadna nowość. Na porządku dziennym kobiety decydują się na zabiegi kosmetyczne w celu poprawy jakości życia. Chciałabyś spróbować, lecz tak naprawdę nie wiesz co to jest za rodzaj zabiegu i jak wygląda? Nie wiesz jakich efektów możesz się spodziewać i zaczynasz czuć obawy? Niepotrzebnie. W kilku punktach wyjaśnimy Ci na czym polega zabieg, w jakim celu się go stosuje i co tak naprawdę możemy dzięki niemu uzyskać. Przekonaj się, że nie jest to straszna rzecz, a wbrew wszystkiemu przynosi jednak spektakularne efekty wizualne, widoczne gołym okiem.
Karboksyterapia – co to takiego?
Karboksyterapia jest to zabieg odmładzający z użyciem dwutlenku węgla. Zabieg oferowany jest przez większość gabinetów kosmetycznych i w dzisiejszym świecie staje się coraz bardziej popularny. Korzystając z zabiegów karboksyterapii, dużo osób liczy na efekt „kilka lat młodziej”. Może dlatego, że jest to fenomen medycyny estetycznej i coraz to więcej osób korzysta regularnie z zabiegów tego działu medycyny. Ale czy wszyscy możemy z niej korzystać? Zapewne jak każdy zabieg, może nieść ze sobą pewne przeciwwskazania. Dowiedzmy się więc, czegoś więcej na temat karboksyterapii.
Karboksyterapia – wskazania do zabiegu
Jest to jedna z niewielu kuracji, która redukuje cellulit, zarówno wodny, jak i tłuszczowy. Jest to również idealna alternatywa dla botoksu lub liposukcji. Karboksyterapia jest zabiegiem, dzięki której możemy spłycić widoczne gołym okiem zmarszczki, ewentualny podwójny podbródek, jak i cienie pod oczami i co najważniejszy pozytywnie wpływa na zniwelowanie rozstępów. Karboksyterapia ma wiele wskazań do zabiegu. Między innymi są to bardzo popularne u kobiet, jak i u mężczyzn: brak jędrności skóry, bruzdy, cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej, rozstępy, zmarszczki, worki pod oczami, kurze łapki, a nawet wypadanie włosów. Są to wskazania kosmetyczne, które są dla nas defektami urody. Dodatkowo jednak są także wskazania lecznicze do zabiegów karboksyterapii. Wyróżniamy wtedy choroby: przewlekłej niewydolności żylnej, zaburzenia krążenia, napadowy skurcz tętnic i owrzodzenia. Warto spróbować i zainwestować w zabieg karboksyterapii, jeśli mielibyśmy odczuć znaczną poprawę na zdrowiu. Co da nam również dużo większy komfort psychiczny na co dzień. A jak wiadomo, źródłem szczęścia jest nasze zadowolenie.
Ile utrzymuje się efekt po zabiegu karboksyterapii?
Wszystko zależne jest od indywidualnego podejścia klienta do systematyczności wizyt. Jednak jeśli chodzi o redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu zabieg należy powtarzać raz do roku. W przeciwnym razie, po upłynięciu kilku lat, efekt będzie zanikał. W przypadku występowania worków pod oczami, wizytę należy powtórzyć po 3-6 miesiącach. Skóra pod oczami jest znacznie cieńsza i wymaga częstszego zabiegu pielęgnacyjnego i regenerującego. Natomiast blizny i rozstępy- efekt jest trwały. Nie wymaga się już powtarzania zabiegów w tym obrębie ciała. Jeśli chodzi o odczucia przy zabiegu są to zbliżone ukłucia igły do ukłucia komara w skórę. Także nie musimy obawiać się bólu, czy dyskomfortu. Są to minimalne odczucia, z którymi tak naprawdę zmagamy się każdego dnia.
Przeciwwskazania do zabiegu
Głównymi i najważniejszymi przeciwwskazaniami do zabiegu to: ciąża, niewydolność serca, niewydolność oddechowa, choroby nerek i wątroby, a także zapalenie żył. W powyższych przypadkach, niestety należy odmówić sobie zabiegu karboksyterapii.
Jak wygląda zabieg karboksyterapii?
Ponadto warto wiedzieć jak wygląda cały zabieg. Terapia karboksyterapii polega na podskórnym lub śródskórnym wprowadzeniu gazu medycznego z użyciem pistoletu pneumatycznego lub wykonanie tego ręcznie, co jednak zajmuje trochę więcej czasu. W ten sposób gaz, który zostanie wprowadzony do tkanki tłuszczowej, powoli ulega zamianie w gaz węglowy, który niweluje komórki tłuszczowe rozpuszczając je. I w tym momencie pacjentka zabiegu, może mieć wrażenie lekkiego napompowania skóry. Jest to zupełnie normalny objaw i nie należy się tego bać. Cały zabieg karboksyterapii trwa od kilku do kilkunastu minut. Wszystko zależne jest od miejsca i całego obszaru ciała, na którym wykonywany jest zabieg.
Sprzęt niezbędny do karboksyterapii
Karboksyterapię wykonuje sie przy użyciu najlepszego i najnowocześniejszego sprzętu medycznego. Są to innowacyjne urządzenia, dzięki którym, zabieg ma największe szanse powodzenia i odniesienia spektakularnych efektów.