kosmetolog
fot. pexels.com

Skin Booster jest to nowa metoda odmładzania skóry z użyciem kwasu hialuronowego. Dla niektórych jest to nowy zabieg, a dla innych sposób na zmarszczki. Dlaczego Skin Booster tak podbija serce kobiet i mężczyzn? Na czym tak naprawdę on polega i jak się go wykonuje?

Na początku warto wspomnieć o tym, że Skin Booster to nowa metoda dająca efekt odmłodzenia i odżywienia skóry przede wszystkim na twarzy. Zabieg wykonujemy metodą bezinwazyjną, w bezpieczny i bezbolesny sposób. Całe sedno zabiegu polega na tym, iż nie wykorzystujemy do tego ogromnej ilości związków chemicznych czy suplementów, a jedynie cała uwagą skupienia się na najważniejszym związku chemicznym jakim jest woda. 

Woda źródłem sukcesu? Metoda Skin Booster opiera się na właściwościach kwasu hialuronowego, który to właśnie jest kluczem do sukcesu. Stosując kwas hialuronowy dbamy o prawidłową sprężystość skóry i jej objętość oraz nawilżenie. Dodatkowo chroni on nasz organizm przed urazami i mechanicznymi uszkodzeniami oraz łagodzi skutki stresu oksydacyjnego, na który niestety większość z nas jest skazany.

Rola kwasu hialuronowego w naszej skórze

Kwas hialuronowy jest to substancja absorbująca (wiążąca) wodę. Występuje on w naszym organizmie jako hialuronianu sodu. Jednak pod wpływem mijającego czasu z upływem lat, kwas hialuronowy ulega spadkowi, który jesteśmy w stanie naocznie zauważyć. W tym momencie pojawiają się zmarszczki, tracimy elastyczność oraz blask skóry i wyczuwamy głębokie wysuszenie. Dlatego istotne jest by uzupełniać braki kwasu hialuronowego. Od wielu lat stosujemy go regularnie w powiększaniu ust. To dzięki niemu nasza skóra jest odpowiednio nawodniona. Jeśli nasza cera będzie regularnie i w odpowiedniej ilości nawadniana, stanie się gładka i miękka, ponadto od razu zauważymy u niej pełnię blasku. Skin Booster nawadniając i wypełniając naszą skórę, pobudza ją do produkcji kolagenu. Dzięki, któremu uzyskamy znacznie większą jędrność i elastyczność naskórka. 

Na czym polega zabieg Skin Booster?

Zabieg Skin Booster polega na wstrzykiwaniu w skórę kwasu hialuronowego, który jest istotą całego zabiegu. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i stanu organizmu i naskórka. Kwas hialuronowy, jego rodzaj i gęstość zależny jest od faktycznych potrzeb i poziomu kwasu hialuronowego, który obecnie już jest w skórze. Pod uwagę należy wziąć wszelkie przeciwwskazania do zabiegu. Wcześniej osoba przeprowadzająca zabieg, koniecznie musi przeprowadzić wnikliwy wywiad z pacjentem w celu podjęcia decyzji, czy zabieg nie będzie szkodliwy dla danej osoby. Głównym przeciwwskazaniem do zabiegu Skin Booster jest alergia na kwas hialuronowy, choć zdarza się to bardzo rzadko. 

Czy zabieg jest wykonywany w znieczuleniu?

Tak. Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. W tym celu używamy do tego krem, który w momencie znieczula dany fragment skóry, tak aby na spokojnie można było wykonać ukłucie z kwasem hialuronowym. Jest to w 100% bezbolesny i bezpieczny zabieg, więc nie ma obaw by go wykonać. 

Zabieg Skin Booster przynosi nam natychmiastowe efekty, które widoczne są tuż po zakończeniu zabiegu. Jest to idealne rozwiązanie przy występujących zmarszczkach mimicznych, które znajdują się wokół naszych ust oraz także na skórze czoła. Po wykonaniu zabiegu od razu możemy cieszyć się spektakularnych efektem. Zauważymy, że nasza cera stanie się młodsza i wypoczęta. Przy badaniu palpacyjnym, upewnimy się naocznie, że skóra stała się miękka, elastyczna i napięta. A wizualnie ujrzymy blask skóry. Dzięki temu dłużej będziemy mogli cieszyć się nieskazitelnym efektem. Podobnie będzie z wykonaniem makijażu, który dużo łatwiej i sprawniej będzie nam wykonać. Na gładkiej i jędrnej cerze, dużo efektywniej jest wykonać makijaż. A wtedy spojrzenie w lustro będzie dla nas już tylko przyjemnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here