fot. pixabay.com

Kosmetologia, kosmetyczka, czy stylistka paznokci, to w ostatnich latach, jeden z najczęściej wybieranych kierunków szkoły i kolejno pracy. Skąd tak duży popyt na te usługi i dlaczego dziewczyny, tak chętnie idą do szkoły kosmetycznej? Tego dowiesz się już dziś.

Wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny

W obecnych czasach, dużą uwagę zwracamy na swój wygląd fizyczny. Czujemy się znacznie pewniej, gdy mamy na sobie fajnie dopasowane ubrania, zadbane włosy i paznokcie, a także starannie zrobiony makijaż. Dlatego nic dziwnego, że kolejki w salonach kosmetycznych i fryzjerskich sięgają czasem terminów na kilka miesięcy do przodu. Nowością jest fakt, że nie tylko panie o siebie dbają. Coraz więcej mężczyzn decyduje się na zabieg manicure, pedicure czy depilacji w salonach urody.

Kosmetyczka, która wzbudza zaufanie

Kosmetyczka, która posiada już duże doświadczenie w swoim zawodzie, ma także ogromną bazę stałych klientek. Oczywiście jeśli jej usługi wykonywane są na najwyższym poziomie. Jeśli już raz zdobędzie ona zaufanie swoich klientów, poprzez perfekcyjnie wykonaną pracę, klienci już nigdy od niej nie odejdą. Kierują się oni przywiązaniem, sympatią, ale także i wdzięcznością i docenieniem pracy.

Kosmetyka rozwija skrzydła

Nie da się pominąć faktu, iż kosmetyka na przestrzeni lat, bardzo się rozwinęła. Sklepy kosmetyczne także oferują w swojej ofercie większe ilości preparatów kosmetycznych. Świadczy to o tym, że coraz więcej osób o siebie dba. A tym samym korzystają oni z różnych form pielęgnacji twarzy i ciała. Podniósł się także poziom świadczonych usług. Kilkanaście lat temu, kosmetyczki przyjmowały klientki w jednym gabinecie. Teraz według przepisów, do każdego rodzaju usług potrzebny jest inny gabinet. Dla przykładu: stylistka paznokci, a kosmetyczka, która wykonuje zabieg depilacji, musi mieć osobny gabinet do swojej pracy. Warto również wspomnieć, że sprzęt kosmetyczny także podniósł poprzeczkę. Nie tylko technicznie daje lepsze efekty, ale również jego wygląd i design dużo bardziej pasuje do całości wystroju gabinetu kosmetycznego.

Zadania kosmetyczki

Kosmetyczka w swojej pracy, ma dwa rodzaje zadań. Jest to uwarunkowane z jakim zadaniem przyjdzie do niej klient. Bowiem kosmetyka dzieli się na dwa rodzaje. Wyróżniamy kosmetykę pielęgnacyjną i upiększającą. Kosmetyka pielęgnacyjna skupia się na poprawieniu stanu skóry i naskórka. W tym celu wykonywane są zabiegi oczyszczania, masażu skóry, nawilżenia, zabiegi liftingujące, czy korygujące. Drugi rodzaj kosmetyki, czyli kosmetyka upiększająca ma za zadanie zmienić diametralnie wygląd swojej klientki. Dlatego w tym przypadku wykonuje się zabiegi typu: makijaż, przedłużanie rzęs, malowanie paznokci, makijaż permanentny itp.

Zabiegi, na które można się umówić do kosmetyczki:

– oczyszczanie twarzy

– maseczki na twarz, szyję i dekolt

– depilacja

– masaż relaksacyjny

– peelingi złuszczające

– makijaż

– stylizacja paznokci

– stylizacja rzęs

– henna rzęs i brwi wraz z regulacją

– manicure i pedicure

– zabiegi pielęgnacyjne na dłonie i stopy (np. zabieg parafinowy)

– i wiele innych

Zakres oferty każdej kosmetyczki zależny jest od indywidualnych umiejętności i ukończonych szkół, czy kursów. Dlatego warto poszukać salonu, który oferuje kompleksowe usługi na najwyższym poziomie.

Kosmetyczka – nie tak łatwe zadanie

Z powyższego opisu wydaje się, że praca kosmetyczki wcale nie jest taka trudna. Nic bardziej mylnego. Z punktu widzenia klientów, można odnieść wrażenie, że wszystkie opisane zadania wcale nie są takie trudne. A ich ceny znacznie przewyższają wartość pracy. Niestety często nie bierze się pod uwagę, ile kosztują materiały potrzebne do wykonania danej pracy. Dodatkowo każda kosmetyczka musi włożyć sporo wysiłku fizycznego, aby poprawnie wykonać swoją pracę. W przeciwnym razie nie odniesie efektu oczekiwanego przez klienta. Często zdarzają się sytuacje, że dziewczyny rezygnują z pracy kosmetyczki, z racji nieestetycznych warunków pracy. Bowiem są sytuacje, że klienci cierpią na różne choroby objawiające się wysypkami, czy nieestetycznym naskórkiem np. na stopie. Dlatego zanim zdecydujesz się na pracę kosmetyczki, dobrze przemyśl czy jest to praca stworzona dla Ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here