matematyka
fot. pixabay.com

Uczęszczając do szkoły, zapewne wielu z Was zastanawia się „po co mi ta matematyka?” Jak wiadomo, język polski, czy języki obce mają swoje codzienne zastosowanie w życiu. Ale jak to jest naprawdę z tą matematyką, która w szkole jest obowiązkowa? Dziś postaramy się podać Ci kilka przykładów na to, że matematyka w życiu, faktycznie znajduje swoje zastosowanie i ponadto jest bardzo ważna.

Choć uczymy się matematyki od pierwszych klas w szkole podstawowej, to zapewne wielu z Was zastanawia się, do czego później jest ona potrzebna w życiu. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek i odpowiedzi, do czego matematyka może być wykorzystana w dorosłym życiu.

Prześledź poniższe wskazówki, a dowiesz się gdzie możesz wykorzystać matematykę w praktyce.

Codzienne zakupy

W pierwszej kolejności należałoby wspomnieć o matematyce, która jest nam potrzebna na co dzień. Jak poradzilibyśmy sobie z zakupami, jeśli nie znalibyśmy podstaw typu: dodawanie, odejmowanie, mnożenie, czy dzielenie. Wydawać pieniądze jest bardzo łatwo. Ale w momencie zapłaty za rachunek, dobrze jest wiedzieć, ile reszty możemy się spodziewać. Wtedy doskonale wiemy jaki banknot mamy podać, oraz ile zostanie nam wydane reszty. W ten sposób nikt nas nie oszuka, a my będziemy czuć się pewniej i bezpieczniej płacąc rachunki.

Codzienne planowanie czasu

Przyjrzyjmy się teraz innej, ale również codziennej czynności, jaką jest planowanie czasu. Każdego dnia, ustalamy nasz plan działania, czy rozkład zajęć. W tym celu używamy również zegarka, który odmierza nam pozostały czas, który został nam do wykonania danej czynności. Gdybyśmy jednak nie znali matematyki i sposobów na pomiar czasu, czy odległości, to jakbyśmy sobie poradzili w życiu? Obliczenie przebytej drogi wraz z czasem, również należy do działu matematyki. Także i w tym przypadku, matematyka jest nam niezbędna do życia.

Matematyka w kuchni

W kuchni matematyka jest nam potrzebna niemal codziennie. Wyobraź sobie jak przyrządzić daną potrawę bez użycia przepisu ze składnikami? Aby efektywnie przyrządzić potrawę z użyciem przepisu, musimy znać podstawowe jednostki wagi i prawidłowo jeszcze je obliczyć. Jest to kolejny dowód na to, jak istotną rolę w naszym życiu odgrywa matematyka.

Matematyka rozwija nasz umysł

Dzięki matematyce, rozwijamy nasz umysł. Przez to stajemy się bystrzejsi i inteligentniejsi. Nauki przedmiotów ścisłych, pobudzają nasze komórki do pracy, które efektywniej pracują w dalszym życiu. Pomoże to budować strategię i plan działania w pracy. Dzięki temu Twoje życie zawodowe stanie się dużo bardziej atrakcyjne, a co za tym idzie, realna będzie podwyżka Twoich zarobków.

Studia wyższe

Jeśli marzysz o studiach inżynierskich, medycznych czy informatycznych, matematyka będzie Ci niezbędna. Pomimo tego, że w dzisiejszym świecie pracujemy z użyciem komputera, to jednak do współpracy on potrzebuje człowieka. Chcąc studiować nauki przedmiotów ścisłych, konieczne będzie zaprzyjaźnienie się z matematyką. Jednakże znajdzie to swoje zastosowanie w późniejszej pracy i życiu.

To tylko nieliczne przykłady, gdzie tak naprawdę możemy wykorzystać matematykę, a także gdzie i kiedy stanie się ona naprawdę potrzebna i niezbędna. Dlatego warto codziennie rozwijać się i poszerzać swoją umiejętność logicznego i analitycznego myślenia. Co na pewno zostanie wykorzystane i docenione w przyszłości.

Dzięki matematyce tak naprawdę ćwiczymy nasz mózg, a także logiczne i analityczne myślenie. Wpływamy pozytywnie na naszą samoocenę i poczucie własnej wartości. Dlatego uczmy się jej dalej, a sukces, który osiągniemy będzie spektakularny i zadowoli nas jeszcze bardziej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here