social media
fot. pexels.com

Social media to już dziś codzienność. Nie ma osoby, która nie słyszałaby wśród znajomych lub rodziny, słowa social media. Ale czy wiesz czym tak naprawdę są media społecznościowe? Do czego możemy je wykorzystać, a w czym mogą nam pomóc, czy nawet ułatwić życie?

Przeczytaj artykuł, a dowiesz się czym tak naprawdę są media społecznościowe i co jest charakterystyczne dla portalów social media.

Social media, czyli inaczej media społecznościowe

Social media to inaczej mówiąc, media internetowe. Ich działanie jest mobilne i dzięki nim możemy komunikować się z innymi osobami (bez żadnych granic). Dlatego tak często są wykorzystywane do prywatnych rozmów, ale także do prowadzenia i reklamowanie swojej firmy lub marki.

Social media i ich wpływ na nasze życie

Nie da się pominąć, jak wielki wpływ na nasze życie mają social media. Nie tylko odbijają się na naszym życiu, jak i na naszej firmie. Zasięgi social media są tak ogromne, że potrafią wpłynąć na decyzje zakupowe wielu ludzi. Czyż nie raz zdarzyło Ci się wybrać dany produkt, tylko dlatego, że był on reklamowany przez influencera? Pewnie nie raz. Taka jest siła mediów społecznościowych. Nie tylko trafiają do większej grupy docelowej, ale także korzystamy z nich całkowicie za darmo.

Dotarcie do grupy docelowej

To czy dotrzemy do grupy docelowej, zależy w głównej mierze od nas. Aby odnieść sukces w social media, musimy w pełni się zaangażować. Nasze reklamy mogą sięgnąć wysokiej liczby odbiorców, jeśli odpowiednio nią pokierujemy. W dużej mierze sukces zależy też od reklam sponsorowanych. Dzięki temu zostaną one wyświetlone przez dłuższy czas. Warto wziąć pod uwagę, że jeśli nasza organizacja będzie słaba i nieprzemyślana, nasze działania w social media nie przyniosą pożądanych rezultatów.

Występuje na rynku obecnie wiele rodzajów mediów społecznościowych, mogą występować w formie blogów, videoblogów (vlogów), serwisów udostepniających muzykę, zdjęcia, nagrania video czy też serwisów społecznościowych i serwisów treściowych.

Najpopularniejszymi obecnie przykładami social media są Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, LinkedIn, Google, Pinterest, Tumblr, Snapchat czy Tinder i Whatsapp.

Nie da się pominąć jak wielką i ważną funkcję spełniają komunikatory. Bo któż z nas nie korzysta z wiadomości poprzez portale społecznościowe. Klasyczne SMS-y zostały zastąpione przez czat dostępny na wybranym kanale social media.

Taką formę komunikacji, umożliwia nam nie tylko Facebook Messenger, ale także Instagram, Telegram, Whatsapp i wiele innych.

To na jaki kanał social media się zdecydujesz, ma wpływ jej przeznaczenie. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, wybierz aplikację Twitter. Jeśli natomiast zależy Ci na kontaktach z przyjaciółmi i publikowaniu zdjęć z wakacji, to zainstaluj na telefonie Facebooka. A może chcesz prowadzić firmowy profil fotografa – artysty? W takim przypadku idealnym kanałem social media okaże się profil na Instagramie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here