owoce
fot. pixabay.com

Kto z nas nie zna powiedzenia, w zdrowym ciele, zdrowy duch? Znamy go już od dziecka i często powtarzamy to podczas ćwiczeń na siłowni, czy codziennej diecie. Ale jak to się ma w stosunku do nauki zdalnej, czy pracy w typu „home office”.

Po zajęciach w szkole odczuwasz ogromne zmęczenie i znużenie? Zdarza Ci się, że zasypiasz na lekcji lub w pracy zdalnej? A może coraz bardziej zanika w Tobie wszelka chęć i motywacja do dalszego uczenia się? Nie martw się! Są na to sprawdzone metody, aby szybko zadziałać. Na pewno słyszałeś już nie raz, dawne stare łacińskie przysłowie „Mens sana in corpore sano”. W dosłownym tłumaczeniu na język polski, oznacza: „w zdrowym ciele zdrowy duch”.

Jak więc, powinniśmy dbać o nasz organizm, aby otrzymać pozytywny wpływ na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne? Zapoznaj się z 4 ważnymi informacjami – wskazówkami, a jeśli spełnisz wszystkie z nich, na pewno Twój organizm odzyska siły do nauki i systematyczności w uczestnictwie w zajęciach szkolnych. Poniżej znajdziesz kilka podstawowych wskazówek, dzięki którym Twój organizm zyska więcej siły i energii do działania i stawiania sobie kolejnych wyzwań w życiu zawodowym.

Sprawdź ile endorfin zyska Twój organizm, gdy zaczniesz dbać o swoje ciało i umysł.

Sen, jest najważniejszym lekarstwem

Po każdym dniu nauki, powinieneś położyć się wcześniej spać i odpocząć. Dla Twojego organizmu godziny snu, są świetną regeneracją. Dzięki temu zregenerujesz swój umysł, a następnego dnia zauważysz dużą różnicę. Od razu szybciej wstaniesz z łóżka i wyjdziesz do szkoły. A na zajęciach, będziesz dużo bardziej aktywny. W ten sposób, Twój umysł odpocznie, a organizm zregeneruje siły i będzie miał na tyle energii, aby efektywnie spędzić cały dzień.

Zdrowe i regularne posiłki

Aby Twój organizm funkcjonował prawidłowo, należy mu dostarczyć niezbędną ilość kalorii. Ważne, by były to kalorie pozyskiwane ze zdrowego jedzenia. Pomijaj fast-foody, gotowe i odgrzewane posiłki. Kluczowa jest także regularność spożywanego jedzenia. Ustal sobie konkretne godziny na śniadanie, lunch, obiad, podwieczorek i kolację. Pięć spożytych posiłków, da mnóstwo pozytywnej energii, na cały dzień. A Ty pozbędziesz się uczucia głodu, czy przejedzenia. Tylko zapamiętaj podstawową zasadę: REGULARNOŚĆ POSIŁKÓW. Warto także, urozmaicić swój dzień, spożywając owoce i warzywa w formie przekąsek między posiłkami.

Aktywność fizyczna, przede wszystkim

Choć zapewne wracasz ze szkoły wraz z wielkim zmęczeniem, to zmobilizuj się do wyjścia na spacer, na siłownię, czy do parku na rolki. W całym dniu warto znaleźć chociażby chwilę na odreagowanie stresu i rozciągnięcie ciała, po spędzonym dniu w pozycji siedzącej. Pomyśl o zakupie karnetu na siłownię, czy na basen. Jeśli wzbogacisz swój organizm o endorfiny, poczujesz się znacznie lepiej, a dzięki temu efektywniej będziesz się uczyć.

Nawodnienie wody? Must have!

Pamiętaj, że przy wysiłku zarówno fizycznym, jak i psychicznym Twój organizm potrzebuje minimum 2 litry wody dziennie. Nie zapominaj o jej regularnym dostarczaniu do organizmu. Codziennie do szkoły zabieraj ze sobą butelkę wody, dzięki temu będziesz mieć ją pod ręką, a tym samym częściej będziesz do niej sięgał. Ponadto dzięki, prawidłowemu nawodnieniu organizmu uzyskamy lepsze samopoczucie, energię do nauki oraz witalność a co za tym idzie atrakcyjniejszy wygląd fizyczny. Nasza cera stanie się promienna. Takie pozytywne 2 w 1.

Jeśli weźmiesz pod uwagę, wszystkie powyższe 4 wskazówki, zobaczysz różnicę przy codziennym funkcjonowaniu organizmu. Dzięki prawidłowemu trybu życia, możesz uzyskać spektakularne efekty w nauce. Poczujesz dużo większą energię i mobilizację do nauki. A aktywność na zajęciach, zaowocuje pozytywnymi ocenami i lepszymi efektami na egzaminach. Dąż do sukcesu, przełamując bariery. Stawiaj sobie poprzeczkę coraz to wyżej, a przekonasz się z czasem, że Twoje wyniki w nauce się poprawią. A tym samym Twoje marzenia o dobrej pracy, staną się bardziej realne i w zasięgu Twojego wzroku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here