Yerba
fot. pexels.com

Yerba Mate stała się bardzo popularna w obecnych czasach. Kawa natomiast, jest znana nam niemal od zawsze. Już od dziecka zdarzało się pić popularną wtedy kawę Inkę do śniadania. A obecnie w sklepach możemy mijać kolejne nowe opakowania kawy rozpuszczalnej, a także tej w ziarnach.

Jednakże, nie da się pominąć, że Yerba Mate coraz częściej pojawia się w Internecie, czy to na bilbordach reklamowych. Napary Yerba Mate stały się już codziennością w naszych domach, czy w biurze w pracy. Ale czy wiemy jaki rodzaj yerba mate wybrać? I który smak byłby dla nas odpowiedni. Chwila! A to yerba mate posiada różne smaki? Owszem! I to wiele. Ale o tym niedługo. Dziś skupimy się na różnicach między kawą, a yerba mate.

Poznajmy więc bliżej kawę i yerba mate

Na początku warto zastanowić się, dlaczego w ogóle kupujemy kawę? Być może kawa podnosi Ci ciśnienie i sprawia, że dostajesz zastrzyk energii do dalszej pracy nad projektami w biurze. A może kawa jest dla Ciebie perfekcyjnym sposobem na udany sobotni poranek w domu. Poszukajmy jeszcze innego sposobu, o wiele prostszego. Może pijesz kawę odruchowo, bez zastanowienia, tak do towarzystwa w pracy, czy na rodzinnym spotkaniu z rodzeństwem i rodzicami.

Yerba Mate, czy kawa – co jest zdrowsze dla naszego organizmu

Pod lupę warto wziąć wykonane do tej pory badania porównawcze, w których to udowodniono, że kawa ma pozytywny wpływ na nasz układ krążenia. Nie da się także pominąć faktu, że wspomaga nas w chorobach neurologicznych. Niestety kawa posiada także wady. Bo kto nie ma wad? Kawa potrafi wypłukać z naszego organizmu ważne składniki m.in. magnez. Dlatego warto nie przekraczać jednej filiżanki kawy dziennie. Taka jest zalecana norma. Oczywiście wszystko jest zależne od ilości zaparzonej kawy, a także wagi człowieka.

Yerba Mate, podobnie jak kawa, również posiada wiele zalet, które pomagają nam w leczeniu niektórych chorób. W głównej mierze, yerba mate wspiera nas w leczeniu chorób neurologicznych m.in. choroby Parkinsona. Dużą rolę odgrywa także przy wspomaganiu odchudzani, a także przy chorobie serca. Może to niektórych zadziwić, ale napar yerby chroni nas od powstania przewlekłych chorób serca.

Jednak aby yerba mate mogła mieć faktycznie zauważalny pozytywny wpływ na nasze zdrowie, potrzebne jest jej regularne spożywanie. Przy codziennym piciu naparu, poczujemy lepsze nawodnienie organizmu. Jest to bardzo potrzebne w okresie wiosennym i letnim, gdy nasz organizm potrzebuje znacznie większej ilości wody.

Yerba Mate vs. Kawa – co lepiej wpływa na pobudzanie organizmu

Jeśli poszukujesz dobrego energetyka do pracy, czy szkoły, bez obaw sięgnij po yerba mate. Dzięki niej odczujesz znacznie dłuższe efekty w działaniu. Na pewno znużenie i zmęczenie znikną na kilka dobrych godzin. A Ty ze wzmożoną siłą weźmiesz się za pracę. Pod tym kątem yerba mate jest zwycięzcą zestawienia. Być może teraz zastanawiasz się, dlaczego nie kawa? Odpowiedź jest bardzo prosta. Kawa działa szybciej na nasz organizm, ale równie szybko znika. Dlatego nasza energia również szybko opadnie.

Yerba Mate vs. Kawa – co jest dla nas smaczniejsze

Wszystko zależne jest od Twoich upodobań i preferencji. Jeśli lubisz czarną, mocną i gorzką kawę, to wybierając mocną i aromatyczną Yerba Mate będziesz równie zadowolony. Jeśli natomiast preferujesz słodką kawę, możesz wybrać delikatniejszą i mniej aromatyczną wersję Yerba Mate. Do wyboru masz, kilka różnych smaków. Ciężko powiedzieć, który napój wypadnie lepiej. Warto spróbować kawy, kolejno wypić yerba mate i samemu podjąć decyzję, który napój jest zdecydowanie lepszy. Jest to kwestia smaku i gustu indywidualnej osoby.

Yerba Mate wygrywa więc, pojedynek z kawą. Pijąc Yerba Mate, wzbogacisz swój organizm o wiele cennych witamin. Dzięki temu, nie ryzykujesz utraty z organizmu pozytywnych minerałów, m.in. magnezu. Jedynym minusem, który posiadać może Yerba Mate, jest jej specyficzny smak, którego na pewno nie wszystkim przypadnie do gustu. Jest to więc kwestia sporna, jednakże jeśli nie lubisz goryczki w napojach, to Yerba Mate, bez aromatów smakowych, nie przypadnie Ci do gustu. Dlatego w takich przypadkach warto zaufać aromatom smakowym i zastosować je jako dodatek do naparu yerba mate.

A już niebawem, pojawi się artykuł, jaki wpływ na koncentrację, wywiera Yerba Mate.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here