Yerba Mate
fot. pixabay.com

Yerba mate to popularny napój, który dodaje nam dużo energii, podobnie jak kawa. Jednak jest od kawy dużo zdrowsza. Ale jakie właściwości zdrowotne, powiada napar z ostrokrzewu? Czy jest bogaty w witaminy? I dla kogo jest polecany?

W ostatnich latach yerba mate stała się bardzo popularna nie tylko wśród młodych ludzi. Coraz częściej piją ją także ludzie starsi i chorzy. Dlaczego yerba mate jest polecana dla naszego organizmu?

Początki yerba mate

Jak się domyślacie, yerba mate nie jest produkowana w Polsce. W naszym kraju, możemy ją zakupić w wielu sklepach, ale nie znajdziemy jej na polach, tak jak np. kukurydzę. Korzenie naparu z yerba mate sięgają Ameryki Południowej i tylko tam znajdziemy jej plantację.

Jak działa yerba mate na nasz organizm

Yerba mate zyskała tak wielką popularność, ze względu na jej pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Bowiem działa na nas pobudzająco, a tym samym zmniejsza odczucie zmęczenia po całym dniu pracy. W swoim składzie napar ten zawiera wiele ważnych dla naszego zdrowia witamin. Nie można pominąć aspektu kosmetycznego. Być może niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że napar ten ma także pozytywne działanie na naszą skórę. Pijąc regularnie napar z ostrokrzewu, możemy uzyskać jednolity i gładki naskórek. Zmianie także ulegnie nawilżenie naszej skóry, oczywiście pozytywnie. To jednak nie wszystko. Kobiety zauważą dużą zmianę w wyglądzie i trwałości swoich włosów i paznokci.

Mocna dawka witamin

Yerba mate, w porównaniu z konkurencyjnymi naparami dostępnymi na rynku, zawiera bogatą gamę witamin w swoim składzie. Pijąc systematycznie napar yerby mate, wzbogacimy organizm o potrzebne składniki mineralne m.in. magnez, żelazo, potas, krzem, wapń, siarkę, sód, fosfor i witaminy: A, B, C, E, H. Są to popularne składniki w różnych rodzajach witamin, czy suplementach. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie sztucznie dostarczane do organizmu witaminy są dla nas zdrowe i bezpieczne. Zawsze warto czerpać dawki witamin, ze znanego i sprawdzonego źródła.

Redukuje choroby

Nie da się pominąć, że wśród pozytywnych aspektów kosmetycznych, czy pielęgnacyjnych, yerba mate wpływa także pozytywnie na nasze choroby. Zastanawiasz się jak? Pijąc systematycznie napój, możemy znacznie zredukować nasz cholesterol, a także rozrzedzić krew. Jest to bardzo ważne, przy chorobach układu krążenia, np. po udarze mózgu. Pozbędziemy się także obawy o choroby miażdżycowe, ponieważ yerba mate, niweluje ryzyko postępu wyżej wymienionych chorób. Podczas kuracji, będziemy mogli zapomnieć także o stanach zapalnych, depresji, czy spadku odporności.

Yerba mate niesie wiele pozytywnych skutków, podczas jej regularnego spożywania. Pamiętać należy jednak o systematycznym jej parzeniu. Aby osiągnąć wyżej wymienione czynniki, nie można pominąć nawet jednego dnia. Tylko skrupulatne i sumienne picie naparu, spowoduje, że nasz organizm nabierze nowej siły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here