Czy kosmetykę samochodową warto powierzyć fachowcom?

0
647

Wielu miłośników pięknych aut dba o swoje pojazdy samodzielnie – i słusznie, ponieważ znacznie przedłuża to bezawaryjne funkcjonowanie samochodu. Czy jednak amatorskie działania wystarczą, by odpowiednio zabezpieczyć auto przed czynnikami zewnętrznymi i upływem czasu? Oczywiście nie. Wyjaśnijmy dlaczego.

Wpływ środowiska na karoserię auta

Klimat w Polsce jest bezlitosny dla karoserii i elementów podwozia samochodu – gorące lata naprzemienne z ostrymi zimami, do tego coraz częstsze kaprysy pogody w postaci kwaśnych deszczów i gradu dokładają swoją cegiełkę do degradacji zewnętrznych powłok samochodu. Zimą dochodzi do tego jeszcze jeden wróg – sól drogowa, którą posypywane są ulice. Nawet jeśli samochód jest garażowany, to codzienny kontakt z tymi czynnikami będzie systematycznie wpływał na stan auta i po jakimś czasie jego wygląd będzie zabiegał o specjalistyczną pomoc – taką, jaką może zaoferować profesjonalny car detailing.

Czym jest auto detailing?

Usługi car detailingu to zaawansowane działania z dziedziny kosmetyki samochodowej, które pomagają chronić auto przed upływem czasu, a także wydobywają z niego utracony blask. To również usługi renowacji samochodu i korekty lakieru (np. likwidacji powstałych odprysków). Do branży tej lgną przede wszystkim pasjonaci tematyki samochodowej, więc oddając auto w opiekę pracownikom takiego salonu mamy pewność, że będzie ono w dobrych rękach. Wiele osób zastanawia się jaki jest dokładnie zakres usług i cennik car detailingu. Przykładowe ceny można zobaczyć na przykładzie salonu w Lublinie: https://www.carstyling-lublin.pl/

Kiedy warto skorzystać z usług car detailingu?

Z usług profesjonalnej kosmetyki samochodowej warto skorzystać przede wszystkim wówczas, gdy widzimy, że karoseria wyraźnie straciła na swoim połysku i nie przywracają go nawet intensywne zabiegi pielęgnacyjne w garażu. Również wówczas, gdy wiemy, że samochód czekają w najbliższym czasie liczne wyzwania – np. przez długi czas będzie stał nieosłonięty w nasłonecznionym miejscu lub zbliża się sezon zimowy i chcemy choć częściowo uchronić auto przed rezultatami niekorzystnej pogody. Usługa car detailingu jest świetnym prezentem dla bliskiej osoby – warto rozważyć jej wykupienie, gdy nie mamy pomysłu na prezent, a obdarowywana osoba posiada auto i bardzo się o nie troszczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here