Czym jest rezonans magnetyczny

Rezonans magnetyczny to badanie obrazowe, które ma bardzo szerokie zastosowanie diagnostyczne. Umożliwia lekarzowi dokładnie przeanalizować całe ciało pacjenta albo tylko poszczególne partie po to, aby wykryć zmiany nowotworowe, urazy albo stany zapalne.

Kiedy warto wybrać się na rezonans magnetyczny w Lublinie?

Kiedy jesteśmy chorzy i wykonaliśmy wszelkie możliwe badania, a nadal są one niewystarczające do tego, aby postawić właściwą diagnozę, to nie pozostaje nam nic innego jak wykonanie rezonansu magnetycznego w Lublinie. Przebieg całej procedury jest bezinwazyjny dla człowieka, dlatego na takie badanie można się zdecydować, nawet kiedy nam nic nie dolega, ale zależy nam na ogólnej profilaktyce zdrowotnej.

Lekarz przeprowadzający rezonans magnetyczny może zbadać całe nasze ciało albo tylko poszczególne jego fragmenty. Dokładnie może zajrzeć do naszej głowy, jamy brzusznej, konkretnego odcinku kręgosłupa, klatki piersiowej, miednicy, stawów, kości albo serca.

Jakie dolegliwości i choroby można wykryć za pomocą rezonansu magnetycznego?

Rezonans magnetyczny w Lublinie pozwala wykonać diagnostykę szerokiej gamy różnych chorób. Najczęściej jednak dotyczy nowotworów, guzów, układu nerwowego, stanów zapalnych, chorób naczyniowych, urazów tkanek miękkich i wszelkich pozostałych zmian, które wystąpiły w obrębie układu szkieletowego lub mięśniowego.

Najpopularniejsze choroby, które wykrywa rezonans magnetyczny to: choroby i urazy mięśni, choroby układu krwionośnego i serca, nowotwory i przerzuty, schorzenia kręgosłupa, schorzenia układu nerwowego.

W jaki sposób pacjent musi przygotować się do rezonansu magnetycznego?

Żeby móc u pacjenta wykonać rezonans magnetyczny, lekarz musi upewnić się, że nie występują ku temu żadne przeciwwskazania. Najlepszym i najszybszym sposobem jest zapisanie się na wizytę w celu przeprowadzenia wywiadu. Profesjonalne usługi w Lublinie można znaleźć pod adresem: http://www.eurodiagnostic.pl/.

Do wykonania badania niezbędny będzie dowód osobisty. Pacjent musi być na czczo i nie może na sobie posiadać żadnych metalowych elementów. Do pomieszczenia nie wolno także wnosić biżuterii, zegarka, kart magnetycznych albo telefonu komórkowego, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na wyniki przeprowadzonego badania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here