Jak wybrać odpowiedni kominek do domu?

0
738

Kominek może wprowadzić do naszego domu unikalną atmosferę, a także ogrzać nas w chłodne zimowe wieczory. Na rynku znajdziemy sporo różnych rozwiązań, które sprawdzą się w określonych warunkach. Oto kilka propozycji, które warto uwzględnić przy wyborze kominka!

Kominek do domu – na co zwrócić uwagę?

Kominki świetnie sprawdzają się w salonach, jadalniach, czy nawet salonach. Możemy wybrać kominek wolnostojący, bądź zdecydować się na wersje wbudowaną w ścianę. Czym więc charakteryzują się dane kominki?

Piece wolnostojące i wkłady kominkowe

Kominki wolnostojące najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniach o mniejszej powierzchni, produkują one bowiem niewielkie ilości ciepła. Sprawdzą się jednak idealnie jako dopełnienie aranżacji naszego pomieszczenia.

Wkłady kominkowe montowane są w ścianie, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo miejsca. Dzięki specjalnym otworom wentylacyjnym, które montuje się w okapie, jesteśmy w stanie nagrzać pomieszczenie, w którym znajduje się wkład. W obu wersjach kominków nasz dom musi być wyposażony w komin, który będzie odprowadzał dym ze spalonego drewna.

Bogata oferta kominków oraz więcej informacji na https://www.komineo.pl/

Biokominki

Są to kominki, do których nie potrzebujemy komina w swoim domu. W biokominku spalane jest specjalne paliwo, które wytwarza jedynie parę wodną oraz dwutlenek węgla. Ze względu na swoją formę i wygląd pasują głównie do nowoczesnych domów. Najczęściej są one niewielkie oraz mają możliwość zamontowania w ścianie, co dodatkowo pozwala zaoszczędzić miejsce w naszym mieszkaniu.

Kominki elektryczne

Jest to idealny substytut zwykłego kominka, nie potrzebuje on bowiem podłączenia do komina, dzięki czemu mamy możliwość używania go w bloku. Ciepło wytwarzane jest przez grzałki, a następnie rozprowadzane przez dmuchawy. Najczęściej na rynku znajdziemy egzemplarze z kilkustopniową regulacją mocy oraz termostatem, który zapewni nam określoną temperaturę. Niewątpliwym minusem takiego kominka jest fakt, że nie mamy tutaj do czynienia z żywym ogniem – jest on zastąpiony światłami led, które imitują płomień, co może być przeszkodą dla miłośników tradycyjnych kominków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here