Rękawiczki jednorazowe – kiedy je używać?

0
854

Nie da się ukryć, że rękawiczki jednorazowe mają duże znaczenie. Umożliwiają one niejednokrotnie utrzymanie sterylnych warunków w takich miejscach, jak chociażby szpitale czy też inne ośrodki zdrowotne. Nie do końca jednak zdajemy sobie sprawę z tego, kiedy możemy je używać. Jakie rodzaje rękawiczek jednorazowych możemy wyróżnić? Kiedy warto korzystać z rękawiczek jednorazowych? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Rodzaje rękawiczek jednorazowych- jakie możemy wyróżnić?

Rękawiczki jednorazowe możemy podzielić na kilka rodzajów. Na dzień dzisiejszy największą popularnością cieszą się egzemplarze lateksowe, bowiem to właśnie one stosowane są przez pracowników, którzy na co dzień przebywają w służbie zdrowia. Ich cechą charakterystyczną jest tworzywo- kauczuk. Jest on bezpieczny dla naszej skóry, dodatkowo wyróżnia się stosunkowo dużą wytrzymałością. Istnieją także rękawiczki nitrylowe, które to zalecane są dla osób, które muszą męczyć się z problemem alergii. Godne uwagi są egzemplarze wyprodukowane z PCV. Ich wytrzymałość jest w pełni satysfakcjonująca, niestety niska elastyczność jest niekiedy irytująca. Ostatnim rodzajem są rękawiczki foliowe, które zapewniają najniższą ochronę ze wszystkich. Wysokiej klasy rękawiczki jednorazowe znaleźć można na stronie https://czystyszop.pl/13-rekawiczki.

Kiedy warto korzystać z rękawiczek jednorazowych?

Zastosowanie rękawiczek jednorazowych jest bardzo duże. Przede wszystkim ochranianie naszych dłoni możliwe jest zarówno w ogrodzie, w warsztacie, w zakładzie fryzjerskim, jak i w restauracji. Dodatkowo z tego zabezpieczenia korzysta się w oczywistych lokalizacjach, do których zaliczyć możemy szpitale, gabinety lekarskie, przychodnie. Jednak z rękawiczek jednorazowych możemy również korzystać na co dzień, do takich czynności, jak sprzątanie, przesadzanie roślin, mycie samochodu, obieranie warzyw. Chronią przed zabrudzeniami, a także przed środkami chemicznymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here