Jak spać

Prawidłowa higiena snu to jeden z tych czynników, które odgrywają kluczową rolę w naszym życiu. Jakościowy wypoczynek nocny będzie miał bowiem pozytywny wpływ na tylko na nasze samopoczucie, ale również zdrowie. Co zrobić, aby sen był zdrowy i regenerujący? Podpowiadamy!

Śpij minimum 7 godzin dziennie

Dobry sen to niezbędny element zdrowego stylu życia, o czym od wielu lat przekonują nas nie tylko lekarze, ale również badacze zajmujący się tą tematyką. Na podstawie wielu przeprowadzonych badań ustalili, że nasz nocny wypoczynek powinien trwać minimum 7 godzin. Krótszy sen może być z kolei powodem nieprzyjemnych objawów takich jak długotrwałe przemęczenie, zaburzenie funkcji poznawczych czy problemy z pamięcią krótkotrwałą.

Zadbaj o wyciszenie

Kładziesz się do łóżka z telefonem komórkowym w ręku i bezpośrednio przed zaśnięciem przeglądasz Internet? A może nieodłączną częścią Twojej wieczornej rutyny są długie seanse filmowe? Takie przyzwyczajenia niestety nie będą miały pozytywnego wpływu na jakość snu. Warto z nich zrezygnować, ponieważ odbieraniu bodźców w postaci niebieskiego światła emitowanego przez te urządzenia skutkuje ciągłą aktywnością mózgu. Chcąc zadbać o zdrowy sen, powinniśmy dobrze przewietrzyć sypialnię, a także wyłączyć rozpraszające światła i dźwięki.

Wybierz wygodne łóżko

Sprzymierzeńcem zdrowego snu jest także wygodne łóżko – odpowiednio dobrane pozwoli przyjąć bezpieczną dla kręgosłupa pozycję snu i poprawi komfort wypoczynku. Jak je wybrać? Należy skupić się przede wszystkim na wymiarach – powinny być dostosowane m.in. do wzrostu.

Postaw na wysokiej jakości pościel

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w higienie snu odgrywa pościel, której używamy na co dzień w sypialni. Wybierając kołdrę, warto skupić się przede wszystkim na jej wypełnieniu – alergicy muszą unikać np. tych z pierzem bądź puchowych i wybierać syntetyczne. Z kolei w przypadku poduszek, świetnym wyborem będą te naturalne, oferowane m.in. przez https://zdrowysen-sklep.pl/pl_PL/. Dzięki temu, że są wypełnione np. łuską gryki z dodatkiem przyjemnie pachnącej lawendy czy rumianku, zapewnią błogi relaks, odprężenie i zdrowy sen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here