Rosnąca popularność domu kontenerowego wynika z jego szybkości montażu, mobilności i przystępnej ceny. Pod względem funkcjonalności takie konstrukcje nie różnią się od budynków stacjonarnych. Jedną z najbardziej przystępnych opcji dla projektów budynków modułowych jest dom kontenerowy. Dom kontenerowy to szansa na obniżenie kosztów nabycia własnego domu. Prace instalacyjne mogą być wykonywane o każdej porze roku. Konstrukcja posiada wysoki stopień ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Takie domy wyróżniają się efektownym, zapadającym w pamięć designem. W procesie przebudowy kontenera prowadzone są prace związane z montażem okien i drzwi, izolacją pomieszczeń, instalacją elektryczną, instalacją ciepła i wody oraz wykończeniem ścian wewnętrznych i sufitów.
Kara za postawienie kontenera
W Polsce nie obowiązuje kara za postawienie kontenera tymczasowego, takie budowy nie wymagają dodatkowych pozwoleń na budowę budynków mieszkalnych. W końcu modułowe budynki kontenerowe nie są uważane za trwałe nieruchomości. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć odpowiednią stronę. Nowoczesne kontenery blokowe są niedrogim i racjonalnym rozwiązaniem dla domów prywatnych, domków letniskowych i wiejskich. Tworzenie domów z kontenerów pomoże szybko rozwiązać problem tymczasowego zakwaterowania ludzi, a także zamknąć kwestie stałego zamieszkania. Są to ciepłe, komfortowe budynki, których analogi pod względem szybkości budowy i ceny nie zaoferuje Ci nikt.
Kiedy wymagane jest pozwolenie na postawienie kontenera?
Kontenery mieszkalne, których cena jest dość przystępna, są wybawieniem dla osób, które często się przeprowadzają i chcą mieszkać we własnym domu. Możesz transportować swój budynek bez ograniczeń, ponieważ demontaż i montaż kontenera mieszkalnego jest tak prosty jak konstruktora Lego. Rama jest objęta gwarancją na 25 lat, bez wpływu na stabilność.
Do transportu nie są wymagane żadne specjalne zezwolenia ani eskorta. Standardowy wymiar gotowego modułu to 6,2 x 2,48m. Wysokiej jakości kontener blokowy z płyty warstwowej producenta uzupełniony jest o ramę nośną z wytrzymałego metalu.
Do tworzenia pomieszczeń stosowana jest konstrukcja z łączeniem na pióro i wpust. Są one ognioodporne i przyjazne dla środowiska. Dlatego też kontenery z płyt warstwowych nadają się do budowy biur i budynków mieszkalnych. Po wzniesieniu ścian przeprowadzane są prace wykończeniowe wewnątrz i na zewnątrz budynku. Każdy pojemnik z blokami z płyty warstwowej uzupełniony jest o wnętrze z płyty wiórowej. Można ją pozostawić imitującą drewno, ozdobić tapetą lub pomalować na odpowiedni odcień.
Kontener a pozwolenie na budowę
Przed rozpoczęciem budowy budynku modułowego należy uzyskać od odpowiednich władz pozwolenia na przeprowadzenie planowanych prac. Pakiet wymaganych dokumentów jest znacznie mniejszy niż w przypadku budynków fundamentowych, ale również wymaga czasu na sprawdzenie i zebranie podpisów.