Kredyt dla rolnika i urzędnicy

Jeśli chodzi o tę pomoc w spłaceniu kredytu dla rolnika to chyba specjalną rolę odgrywają tu urzędnicy powiązani z rzecznikami. Jakaś część z nich zajmuje się wyłącznie lub niemal wyłącznie tego typu sprawami. Rzecz jasna nie zajmują się nimi tak, że ta pomyślna decyzja powiązana z pomocą przychodzi tak z ( https://habza.com.pl/kredyty-dla-rolnikow/ ) dnia na dzień. Tego typu sytuacje dotyczą raczej niewielkiej liczby przypadków i co równie istotne w czasie kryzysu ekonomicznego powiązanego ze suszą spraw tych jest znacznie więcej i dlatego te dwa tygodnie na rozpatrzenie sprawy to termin mało realny. Kolejna istotna kwestia dotyczy tego, że w tych nieciekawych czasach rolnicy z większym gospodarstwem są uważani za znacznie ważniejszych, bo mają po tysiąc lub kilkaset akrów stale uprawianej ziemi i dlatego też te ich problemy powiązane z kredytami są niemal najważniejszymi, bo upadłość takiego rolnika to spory cios dla produkcji żywności w danym regionie. Znajdą się też między nami ludzie, którzy twierdzą, że ktoś zapewne szybko zajmie miejsce takiej osoby, ale tak niestety się nie dzieje, bo w kryzysie wielu rolnikom brakuje funduszy na to, by coś szybko zacząć uprawiać na ziemi sąsiada rolnika, który to stracił majątek życia.

Rola urzędników

Urzędnicy, którzy pomagają rolnikom w tych kryzysowych sytuacjach powiązanych z kredytami dla rolników w wielu procentach przypadków pomagają tym osobom tak jak pozwala im na to prawo. Jednym słowem ta ich pomoc to matematyczne posłuszeństwo z zapiskami dotyczącymi ustawy o pomocy rolnikom. W pewnym procencie przypadków jest to rzecz jasna zbyt mało, bo ( https://habza.com.pl/kredyty-dla-rolnikow/ ) rolnik w trakcie czekania na pomyślną decyzję może sprzedać swoje maszyny i gospodarstwo, po to by uwolnić się od długów. Taki uczynek to dla tej osoby ostateczność, ale jeśli nasili się kryzys ekonomiczny, to ktoś taki widzi w tym rozwiązaniu problemu tę jedyną opcję. Rolnicy nie powinni rzecz jasna być skazani na tę decyzję, ale prawdą jest też i to że urzędnicy traktują ulgowo jedynie rolników z większymi gospodarstwami, czyli tych, którzy odgrywają w produkcji żywności tę bardziej istotną rolę.

Inne ważne wzmianki

Rolnicy, którzy mają problem z tym sporym kredytem na maszynę rolniczą. Mogą także skorzystać z pomocy, którą to oferuje organizacja pozarządowa od tego typu spraw. Mowa tu dokładnie o tym, że taka organizacja może konkretnej sprawie poświęcić większą ilość godzin na rozpatrywanie od urzędników i spróbować metod, które to urzędnikom raczej nie przyjdą do głowy, bo w przypadku typowego urzędnika liczy się raczej to, by w skali roku rozpatrzyć jak największą ilość spraw we własnych godzinach pracy. Stawianie efektywności na indywidualnym i precyzyjnym podejściem to rzecz jasna ten bardzo ważny błąd urzędów. Te błędy popełnia się wyjątkowo często i przez pośpieszne sprawdzenie sprawy związane z pewną nie dokładnością majątek życia może stracić kilku rolników posiadających kredyt na kombajn wart tyle co luksusowa limuzyna. Także tego typu ludziom w kryzysie trzeba pomagać, bo problemy w branży rolniczej przechodzą na inne branże.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here