Rynek magazynów

Pandemia była sprawdzianem dla wielu branż, dla niektórych okazała się gwoździem do trumny, ale wybrane z nich poradziły sobie bardzo dobrze. Wśród nich jest m.in. spedycja, logistyka, transport czy magazynowanie. Popyt na magazyny do wynajęcia jest rekordowy!

Handel przenosi się do Internetu

Brak możliwości handlu tradycyjnego sprawił, że firmy z sektora e-commerce zaczęły odnotowywać większe zainteresowanie, więcej odwiedzin i wzrost obrotów w sklepach internetowych – głównie dotyczyło to sektora odzieżowego i obuwniczego oraz elektronicznego, a także spożywczego. Sytuacja ta dotyczy nie tylko Polski, ale niemal całego świata. Rozwój sektora e-commerce oznacza też, że wielu sieciom magazyny do wynajęcia są potrzebne w większej liczbie. Eksperci prognozują, że rynek nieruchomości magazynowych i przemysłowych jeszcze bardziej się rozwinie w nadchodzących latach.

Na tej trudnej sytuacji zyskują też firmy kurierskie, pracujące również w weekendy. Są co prawda przestoje w dostawach z powodu liczby zamówień, głównie w przypadku firm, które sprowadzały towary z Chin. Większość sklepów e-commerce notuje wzrosty, wybrane sieci handlowe zamykają sklepy stacjonarne na rzecz działalności online.

Rosnąca popularność branży e-commerce

Dynamiczny rozwój branży e-commerce sprawił, że zapotrzebowanie na magazyny zdecydowanie wzrosło. Rynek nieruchomości logistycznych jest wyjątkowo odporny na kryzys gospodarczy spowodowany przez koronawirusa. Co więcej, dynamicznie się rozwijał i odnotował rekordowy popyt.

Wiązało się to z koniecznością dostosowania się do cały czas zmieniających się warunków, a także skorzystania z różnych możliwości (m.in. cyfryzacji czy automatyzacji). Wielu przedsiębiorców koronawirus zmotywował do poszukiwania rozwiązań, które mogą stać się standardem. Jednym z trendów, które wpiszą się na stałe, jest m.in. handel elektroniczny. W miarę rozpowszechniania się trendów, zmiany te znajdą odzwierciedlenie w wycenach i wynikach inwestycyjnych.

Inwestowanie w magazyny do wynajęcia

Poza tym spada wartość pieniądza, co skłania nas do poszukiwań opłacalnych inwestycji – jak m.in. nieruchomości komercyjne, czyli takie, które chętnie wynajmą  przedsiębiorcy. Są to inwestycje stabilne i zyskowne. Są to powierzchnie handlowo-usługowe, biurowe i magazynowe.

Trudno nie zauważyć dysproporcji między popytem a podażą. Potrzeby klientów szukających powierzchni magazynowej do wynajęcia są różne – wiele firm potrzebuje ogromnych hal, inne niewielkiego magazynu. Warto inwestować w taki rodzaj nieruchomości, gdyż zainteresowanie nimi nie maleje, a wybór jest naprawdę duży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here