Zdrowe słodycze – to możliwe

0
617

W ostatnich latach nastąpił znaczny wzrost świadomości konsumentów odnośnie wpływu sposobu odżywania na zdrowie. Czytamy etykiety, sprawdzamy składy i szukamy takich produktów, które będę nie tylko smaczne, ale również dostarczą nam najlepszych wartości odżywczych. Podobny trend można zauważyć w przypadku słodyczy. Choć nadal spożywamy je przede wszystkim dla przyjemności, to jednak coraz częściej zwracamy uwagę na skład słodkich przekąsek.

Zmiany w preferencjach konsumentów

Moda na zdrowe odżywianie zdecydowanie wpływa na trendy zakupowe konsumentów. Coraz więcej osób poszukuje słodyczy z obniżoną zawartością cukru. W ostatnich latach zdecydowanie wzrosło spożycie gorzkiej czekolady oraz bakalii, które są źródłem wielu cennych dla naszego organizmu substancji. Wśród osób aktywnych fizycznie dużą popularnością cieszą się fit batony czy lody i inne produkty o wysokiej zawartości białka. Z kolei coraz częściej występujące nietolerancje pokarmowe skłaniają do poszukiwania produktów, które nie zawierają laktozy, glutenu czy innych alergenów pokarmowych.

Zdrowe batony i słodkie przekąski

Zmieniające się preferencje zakupowe konsumentów wymuszają na producentach słodyczy opracowywanie coraz to nowych receptur, opartych na zdrowych składnikach. Doskonałym przykładem jest firma Eurohansa. Jej odpowiedzią na potrzeby rynku jest seria zdrowych przekąsek opartych na bakaliach i owocach. Są to nie tylko tradycyjne rodzynki i orzeszki arachidowe w czekoladzie, ale również migdały, orzechy laskowe czy też truskawki i borówki w różnych rodzajach czekoladowej polewy. Orzechy i owoce są również podstawowymi składnikami pożywnych fit batonów. Ich skład został skomponowany w taki sposób, by dostarczyć organizmowi potrzebnej energii nawet podczas bardzo aktywnego dnia.

Na stronie https://www.eurohansa.com.pl/ znaleźć można szeroki wybór słodyczy, które są nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe. Świetnie sprawdzą się jako alternatywa szkolnej kanapki, drugie śniadanie do pracy czy energetyczna przekąska po treningu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here