praca

Decyzja o przeprowadzce powinna być decyzją kilkukrotnie przemyślaną. Zanim ją na dobre podejmiesz i zaczniesz pakować bagaże czy szukać mieszkania, zastanów się, czy to aby na pewno w tym wybranym mieście chcesz osiedlić się na stałe. W razie dokonania błędnego wyboru zawsze będziesz mógł przeprowadzić się gdzieś indziej raz jeszcze, ale jako że wiąże się to z pewnymi komplikacjami i nie jest to zbyt przyjemne, lepiej od razu spróbować podjąć właściwą decyzję.

A czy będzie nią Płock? Czy oferty pracy w Płocku okażą się dla ciebie na tyle zadowalające, by zachęcić cię do tego, aby zacząć działać w tym mieście tak już bardziej na poważnie? Właśnie te informacje powinieneś teraz zdobyć. Na szczęście nie musisz sam ich szukać, bo zostały one dla ciebie zebrane właśnie w tym tekście. Dowiesz się z niego, czy mieszkańcy Płocka mają problemy ze znalezieniem pracy oraz ile pieniędzy przeciętnie zarabiają. Sprawdzisz, czy warunki panujące w tym mieście są dla ciebie zadowalające. Bo jeśli uznasz, że tak nie jest, nadejdzie pora na rozejrzenie się za innym miejscem do życia.

Czy w Płocku panuje bezrobocie?

Niestety tak, ale ta informacja wcale nie musi mieć dla ciebie negatywnego wydźwięku. Wielu mieszkańców Płocka przebywa teraz na bezrobociu i wielu z nich robi to od lat. Tu nie chodzi o to, że nagle jakiś czynnik doprowadził do tego, że ludzie zaczęli tracić swoje stałe posady. Bezrobocie dla wielu mieszkańców Płocka jest po prostu specyficznym sposobem na życie, który pozwala im ciągnąć pieniądze w ramach różnego rodzaju zasiłków, przygotowywanych m.in. właśnie dla osób zarejestrowanych jako bezrobotne. Ty oczywiście w żadnym wypadku nie powinieneś podążać tą drogą. Nawet jeśli zależy ci na życiu łatwym i przyjemnym, możesz je wieść, a jednocześnie pracować, o ile uda ci się dojść do sytuacji, w której praca stanie się dla ciebie frajdą i pewną specyficzną przyjemnością.

Ile zarabia się w tym mieście?

Dane na ten temat zostały umieszczone w specjalnym raporcie na temat średniego wynagrodzenia w Płocku, który został opublikowany w Internecie pod koniec zeszłego roku. Informacje nie są więc najświeższe, ale dają pewien obraz płockiego rynku. A wynika z nich, że w Płocku nie żyje się tak wcale najgorzej, ponieważ pracujące w nim osoby uzyskują średnio jakieś pięć tysięcy sto złotych na miesiąc. Jest to kwota podana w brutto, jednak w przeliczeniu na kwotę uzyskiwaną na rękę i tak prezentuj się całkiem nieźle, ponieważ będzie wynosić trochę ponad trzy i pół tysiąca złotych. No a zawsze może być lepiej. Nawet osoby bez wykształcenia mogą zarabiać więcej. Nie da się jednak ukryć, że zarobki w Płocku będą najniższe w przypadku pracowników fizycznych. Rozważ więc dwukrotnie, czy aby na pewno dobrym pomysłem będzie rezygnacja ze studiów, które zapewniłyby ci wykształcenie niezbędne do starania się o lepszą i oczywiście lepiej płatną posadę.

W jakiej branży pracować w Płocku?

Można wyróżnić kilka takich branż, z których Płock wręcz słynie. Czymś takim jest dla tego miasta rafineria. Płock jest bowiem siedzibą dla jednego z największych i najsłynniejszych w naszym kraju koncernów naftowych, który nadal gwarantuje miejsca pracy olbrzymiej ilości osób. Tych miejsc są dosłownie tysiące. Koncern cały czas zresztą poszukuje nowych pracowników, bo gdy zatrudnia się aż tyle osób, normalne jest to, że część z nich będzie się zwalniać – niekoniecznie nawet z powodu kiepskich warunków pracy, a dlatego, że np. chcą coś zmienić lub podobnie jak ty zamierzają się przeprowadzić. Sam możesz natomiast na tym zyskać. Inną branżą, w którą warto celować w Płocku, jest natomiast przemysł paliwowo-energetyczny. Te dwa segmenty powinny zapewnić ci zawsze stabilne zatrudnienie, więc jeśli nie masz pomysłu na to, jak poprowadzić swoją karierę zawodową, zacznij właśnie od nich, a nóż widelec któraś z tych branż rzeczywiście przypadnie ci do gustu i postanowisz zająć się nią nieco dłużej.

Gdzie jeszcze szukać pracy?

Oczywiście w branżach deficytowych. Takie, które istnieją, ale którym cały czas brakuje pracowników. W tym momencie za coś takiego uznaje się w Płocku branżę budowlaną. Niby powinna ona przeżywać teraz rozkwit, ale jednak tak się stało, że najlepsi specjaliści od budownictwa ruszyli na zachód i opuścili granice swojego kraju, więc teraz ich miejsca muszą być zastępowane przez nowych pracowników. A praca w budowlance nie jest wcale zła. Zwłaszcza jeśli naprawdę coś w tej budowlance potrafisz, a nie jesteś tylko podrzędnym pracownikiem wykonującym najprostsze zadania. Pamiętaj, że czeka na ciebie taka praca w Płocku, na którą jesteś gotowy. Nie możesz oczekiwać, że znajdziesz fantastyczne stanowisko, jeżeli nie jesteś w stanie niczego od siebie zaoferować.

Duży wybór ofert pracy znajdziesz w serwisie https://www.gowork.pl/praca/plock;l

Podsumowanie

Nie da się natomiast tak do końca przewidzieć, jak potoczą się twoje losy w nowym mieście. Przeprowadzka zawsze wiąże się z jakimś ryzykiem, więc na to ryzyko musisz po prostu być gotowy. Mimo wszystko zawsze warto spróbować. Płock jest akurat takim miastem, które wielu osobom może przypaść do gustu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here