Praca za granicą

Czujesz, że szansa na dobrze płatną, rozwojową pracę w Polsce jest poza Twoim zasięgiem? Do takiego wniosku można dojść na każdym etapie życia – zarówno po skończeniu szkoły, jak i po zwolnieniu, nieudanych poszukiwaniach zatrudnienia czy na emeryturze. A gdy to już się stanie, rozważ pracę za granicą. Nawet, jeśli nie znasz języka i nie masz doświadczenia, możesz aplikować na stanowisko opiekunki osoby starszej.

Praca za granicą bez doświadczenia

Na wielu stanowiskach wymagane jest doświadczenie, dlatego osoby, które chcą zmienić zawód lub spróbować czegoś nowego często mają utrudniony start. Czy tak samo wygląda to za granicą? Są takie zawody, w których bardziej od doświadczenia liczą się kompetencje miękkie. Praca za granicą bez języka jest możliwa, pod warunkiem, że aplikujący do niej jest osobą zaangażowaną, sumienną, empatyczną i rozumiejącą potrzeby osób starszych.

Zazwyczaj firma, która taką rekrutację prowadzi, dopuszcza możliwość poszerzenia kompetencji i zdobycia dodatkowych umiejętności, również językowych, przed wyjazdem do pracy. Sporo doświadczenia oraz kompetencji lingwistycznych nabędziesz także już na miejscu, będąc u swojego podopiecznego.

Praca w Niemczech bez języka

Praca w Niemczech bez znajomości języka może się wydawać niemożliwa do zdobycia. Tymczasem jest wiele firm, którym zależy na współpracy z sumiennymi osobami, nawet jeśli te nie znają języka na wymaganym poziomie. Choć bez wątpienia przynajmniej podstawy, które pozwalają na swobodną komunikację byłyby przydatne, to jednak wielu zwrotów można nauczyć się:

  • na kursie językowym organizowanym przez firmy rekrutujące opiekunki osób starszych w Niemczech,
  • w codziennym życiu, podczas zajmowania się swoim podopiecznym i realizowania dla niego obowiązków takich jak zakupy.

Zazwyczaj praca za granicą bez znajomości języka jest możliwa wtedy, gdy wyjeżdżasz opiekować się seniorem, który nie komunikuje się, jest po udarze, wylewie i wymaga głównie opieki paliatywnej.

Jak zacząć, gdzie szukać ofert pracy?

Nie słabnie zapotrzebowanie na polskich pracowników, zatrudnianych w charakterze opiekunów osób starszych. Oznacza to dla Ciebie spore szanse znalezienia stabilnej, dobrze płatnej pracy z wynagrodzeniem w euro. Jeżeli jednak:

  • nie znasz języka niemieckiego,
  • nie masz doświadczenia w pracy opiekunki,
  • nigdy nie byłaś za granicą w celach zarobkowych

poszukiwania ofert na własną rękę mogą się okazać trudne. Nie zawsze wiadomo, czy zleceniodawca ma uczciwe zamiary, czy na miejscu nie spotka Cię rozczarowanie, a w razie problemów – gdzie i u kogo szukać pomocy. 

Dlatego najlepsza wydaje się współpraca z agencją pośrednictwa pracy, rekrutującą specjalistów do pracy za granicą. W zależności od ustaleń możesz liczyć na dodatkowe bonusy i premie świąteczne, zwrot kosztów podróży, zakwaterowanie i wyżywienie w domu podopiecznego, a także stałe wsparcie koordynatora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here