nauka przez sen
fot. pixabay.com

Nauka przez sen? Czy jest to w ogóle możliwe? Bywasz przemęczony i nie masz siły na dalszą naukę? Zdarza Ci się zasnąć nad książkami? A może by tak wykorzystać sen do nauki?

Z roku na rok, przybywa zainteresowanych osób, które chcą uczyć się przez sen. Choć temat jest mocno kontrowersyjny, to jednak nadal pozostawia wiele niewiadomych. Przejdźmy przez temat razem i sam wydasz opinię w tym temacie.

Nauka przez sen rozwiąże nasze problemu?

Choć sama nazwa, brzmi obiecująco, to jednak wcale nie jest to takie łatwe. Poczęto prowadzić wiele badań, które mogłyby udowodnić, że nauka przez sen jest naprawdę skuteczna. Skrupulatnie analizowano działanie naszego mózgu i to w jaki sposób, mózg reaguje na przekazywaną mu wiedzę podczas snu.

Czy nauka przez sen jest w ogóle możliwa? Jeśli tak, czego możemy nauczyć się – śpiąc?

Szkoły językowe uczą przez sen?

Tematykę nauczania przez sen, najbardziej wykorzystały szkoły językowe. W wielu szkołach, pojawiły się oferty kursów języka obcego we śnie. W jaki sposób są prowadzone takie zajęcia? I czy tak się w ogóle da?

Jak uczyć się przez sen?

Po głębokich analizach i wielu badaniach naukowych, udowodniono, że podczas snu, potrafimy się uczyć. Jak to zatem działa? I jaka jest efektywność naszej nauki? Żeby odnieść wymarzony sukces, należy przed snem przyswoić materiał, którego chcemy się nauczyć. Kolejno podczas fazy snu, wiedza ta jest powtarzana w naszym umyśle. Nasz mózg podczas snu, poddaje analizie każdy fragment pojedynczego tematu, który był omawiany przed zaśnięciem. Dlatego tak ważne, staje się odsłuchanie podczas snu, lekcji, czy też regułek, które musimy zapamiętać. Systematyczne i regularne odsłuchiwanie nagrań lekcji spowoduje, że poziom naszej wiedzy znacznie się podniesie.

My śpimy, nasz mózg pracuje…

Kiedy śpimy, jednocześnie odsłuchując lekcje na słuchawkach, nasz mózg analizuje przyswajane informacje, porównując je z tymi, które słyszał w ciągu dnia. Dzięki temu, wzmacnia się jego pamięć. A tym samym, informacje te na dłużej zostają wyryte w naszej pamięci.

Czy można nauczyć się czegoś nowego śpiąc?

Odpowiedź, jest bardzo prosta. Nie. Śpiąc, nie nauczymy się niczego nowego. Możemy co najwyżej poprawić jakość posiadanej już przez nas wiedzy, którą zdobyliśmy w ciągu tego samego dnia. Dlatego, jeśli marzysz o efektywnej nauce przez sen, bez wkładu wysiłku i systematyczności, możesz nie doczekać się upragnionych efektów.

Jednak nie dajmy się zwieść, że nauka przez sen jest prosta i przyjemna. Warto zapamiętać, że na każdy organizm i umysł, będzie ona wpływać zupełnie inaczej. Niektórzy, mogą nie doświadczyć oczekiwanych efektów. Wpływa na to wiele czynników. Są to m.in. jakość snu, ilość snu, jak i tryb życia. Dlatego, nie bez znaczenia są także czynników, takie jak faza snu i sposób odsłuchiwania nagrania.

Nauka przez sen, ma kluczowe znaczenie także dla naszego organizmu. Ważne w całym procesie jest odprężenie i wyłączenie naszego umysłu. Dlatego istotne jest, by skupić się na słuchaniu nagrania i zrelaksowaniu się. Nie należy w tym czasie myśleć o negatywach i wadach całego procesu uczenia się przez sen. Jedynie utrzymując relaksacyjny charakter, jednocześnie próbując zasnąć, możemy odnieść upragniony sukces, a także udowodnić, że nauka przez sen jest możliwa.

Chcesz przekonać się, że śpiąc, możemy się jednocześnie uczyć? Już dziś wypróbuj tej metody. Załóż słuchawki z nagraniem lekcji z języka obcego i spróbuj wysłuchać jej przez dwie noce. Przekonasz się, czy jest to na tyle skuteczna metoda, że pomoże Ci podczas przygotowań do egzaminów maturalnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here