kosmetyka
fot. pexels.com

Medycyna estetyczna jest to jedna z odmian medycyny. Istotny jest fakt, iż jest to odmiana medycyny, która zajmuje się człowiekiem zdrowym. Jej twórcą został endokrynolog Jean Jacques Legran. To właśnie on zainicjował powstanie Towarzystwa Medycyny Estetycznej w Paryżu. Kolejno podobne stowarzyszenia powstawały w kolejnych państwach w Europie, a także poza jej granicami, np. w Rzymie i Hiszpanii. Już w 1978 roku został założony Międzynarodowy Związek Medycyny Estetycznej, której główna siedziba znajdowała się właśnie w Paryżu. 

Czym tak naprawdę jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna skupia w sobie nie tylko kosmetykę pielęgnacyjną i upiększającą, ale także fizjologię, biologię i psychologię

Są to mało inwazyjne i bezpieczne zabiegi, które kolejno nie ograniczają nas w dalszej aktywności fizycznej i codziennej życia. Jest to dział znajdujący się pomiędzy chirurgią plastyczną, a kosmetologią. Dzięki nim możemy uzyskać lepsze efekty wizualne i poprawę oraz korektę defektów naszej skóry. Zabiegi mają za zadanie działać zapobiegawczo np. opóźniając proces starzenia się skóry. Kolejnym krokiem jest rekonstrukcja, czyli odtworzenie stanu naszej skóry, jaki był przed destrukcyjnym procesem. Medycyna estetyczna ma za zadanie tak naprawdę skupić się wyłącznie na skórze i tkance podskórnej. Są to zabiegi bardziej inwazyjne od zabiegów z działu kosmetologii. Same zabiegi z działu medycyny estetycznej wpływają stymulująco na naszą skórę, dzięki temu zapewniają jej stałą regenerację. 

Dlaczego medycyna estetyczna odgrywa tak istotną rolę w życiu zarówno kobiety jak i mężczyzny?

Większość osób dąży do poprawy swojego wyglądu zewnętrznego. Jest to spowodowane niestety idealizowaniem celebrytów w telewizji. Osoby te kolejno popadają w kompleksy, a następnie w najgorszym przypadku w depresję. Dlatego korekta wygląda zewnętrznego jest dla większości osób tak istotna. Jeśli pielęgnacja domowa z użyciem kosmetyków już nie pomaga lub nie przynosi zadowalających efektów, zmuszeni jesteśmy skorzystać z usług z kategorii medycyny estetycznej. 

Niektórzy ludzie pragną opóźnić proces starzenia się skóry ze względu na specyfikę swojego zawodu i rodzaju wykonywanej pracy zawodowej. Zapominamy jednak, że również stres odgrywa znaczącą rolę jeśli chodzi o stan naszej cery. Istotną rolę odgrywa również pielęgnacja skóry podczas zmiany pór roku. jak wiadomo zmienne temperatury jak i pogoda oraz warunki atmosferyczne, często mają destrukcyjny wpływ na skórę ciała i twarzy. Zadaniem medycyny estetycznej jest w głównej mierze korygowanie wad wyglądu zewnętrznego, tak aby udoskonalić skórę i zadowolić klientkę.  

Czy każdy może skorzystać z usług z kategorii medycyny estetycznej?

Niestety nie. Nie każda osoba może poddać się zabiegom medycyny estetycznej. W medycynie estetycznej występują indywidualne kryteria, jakie należy spełniać przed zabiegiem. Wszystko zależne jest również od naszego zdrowia fizycznego, jak i psychicznego oraz jaki jest nasz konkretny powód, czyli dlaczego chcemy skorzystać z usług. Pomimo, że zabiegi nie są bardzo inwazyjne to jednak obowiązkiem pracownika wykonującego zabieg jest przeprowadzenie skrupulatnego wywiadu, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Po takim wywiadzie może się okazać, że można będzie przystąpić do zabiegu, jednak trzeba będzie wykonać odpowiednią pielęgnację skóry w domu. Tutaj zostaną przedstawione kryteria i wymagania. Wykonuje się to w celu przygotowania skóry do zabiegu, tak by była lepiej odżywiona. 

Co to są kuracje przygotowawcze do zabiegu?

Kuracje przygotowawcze do zabiegu to przede wszystkim zabiegi kosmetyczne, które mają za zadanie oczyszczenie naskórka, poprawę jego napięcia i odżywienia głębszych partii skóry. W następstwie efekty po zabiegach są bardziej widoczne i efekt wizualny bardziej zadowalający. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here