Praca
fot. pixabay.com

Pracujesz zdalnie z domu? Jesteś zdalną asystentką? A może prowadzisz korepetycje online? Zdalny system pracy Ci się podoba i nie chcesz z niego rezygnować, a jednak masz problem z organizacją planu dnia? Bez obaw! Nie jest to takie trudne, jak myślisz. Wystarczy tylko zaplanować kilka szczegółów, które znacznie usprawnią i ułatwią Ci pracę.

Przedstawiamy Ci kilka wskazówek organizacji zdalnej pracy. Przejdź krok po kroku, przez poniższe wskazówki, a uczynisz swoje miejsce pracy prawdziwym biurem i idealnym miejscem do pracy.

Przede wszystkim ustal harmonogram codziennej pracy

Zaplanuj sobie konkretne godziny pracy w danym dniu. Dzięki temu, będziesz wstawać o konkretnej godzinie, zdążysz zjeść śniadanie i zabrać się do pracy. Od razu poczujesz się wypoczęty i zyskasz energię do działania. Kiedy klienci, czy uczniowie w rozmowie online, zobaczą wypoczętego i skoncentrowanego pracownika/nauczyciela, szybciej mu zaufają. Nie ma nic gorszego, od niewyspania i braku organizacji. Nie zapomnij, także o krótkich przerwach między spotkaniami/lekcjami z poszczególnymi klientami/uczniami. Kilka minut w ciszy, jest potrzebne każdemu.

Idealne miejsce do pracy

Jednym z najważniejszych elementów, jest przestrzeń w której będziesz pracować. Zadbaj o to, aby nie była to kuchnia i tym bardziej sypialnia. Konieczne jest to, aby zapewnić sobie osobne pomieszczenie do pracy. Tylko dzięki temu, Ty sam odczujesz, że jesteś w pracy i musisz się teraz tylko na tym skupić. Koncentracja już nie będzie dla Ciebie problemem. Mając w mieszkaniu osobny gabinet do pracy, poczujesz się jak w stacjonarnej pracy, dlatego Twoje efekty będą dużo szybciej widoczne.

Zadbaj o porządek w miejscu pracy

Bałagan, jak każdy wie, wprowadza chaos i zamieszanie. W pracy to nie jest Ci wskazane. Dlatego zadbaj o dobrze wyposażone biurko, upewnij się, że cały sprzęt (kamerka internetowa, laptop, mikrofon) działa i że bez problemu, możesz zabrać się do pracy. Nie może dojść do sytuacji, że zaczynając pracę, startujesz z uszkodzonym i niesprawnym sprzętem. Przygotuj sobie kubek z kawą lub ulubionym napojem, tak abyś podczas spotkania online, czy lekcji nie musiał opuszczać miejsca pracy. Dzięki temu całą swoją uwagę przelejesz na drugą osobę.

Masz wolne? Nie śpij do późna

Dziś zaczynasz pracę czy lekcje online, trochę później niż zwykle? Nie śpij do południa. Unikaj leżenia w łóżku, dłużej niż zwykle. Wprawi Cię to, w lenistwo. Twój mózg, będzie potrzebował więcej czasu, niż zwykle na przygotowanie się do pracy. Dlatego postaraj się wprowadzić zestaw ćwiczeń, które będziesz wykonywać codziennie przed pracą i po pracy. Poprzez aktywność fizyczną, zdobędziesz mocną dawkę endorfin, które nie tylko dadzą energii do pracy, ale również wprawią w dobry nastrój, który z pewnością zauważą inne osoby. W taki sposób zdobędziesz nowych klientów, a także utrzymasz tych stałych. Bowiem udowodniono naukowo, że z pozytywnymi osobami, chętniej chce się współpracować.

Koncentracja, przede wszystkim

Podczas spotkania, czy lekcji online, w tle leci Twoja ulubiona muzyka, a na telefonie wciąż wyświetlają się kolejne wiadomości na czacie? Zapomnij o tym! Trudno będzie Ci zachować 100% koncentrację, kiedy coś cały czas będzie Cię dekoncentrowało. Nie pozwól, aby cokolwiek odciągnęło Cię od pracy. Jeśli będziesz skupiony, tylko i wyłącznie na kliencie/uczniu, praca nad jego zleceniami będzie efektywniejsza i szybciej oboje odniesiecie zamierzone efekty. W ten sposób stale będziesz się rozwijać, a wymarzony sukces zawodowy stanie się bardziej realny i będzie w zasięgu Twojego wzroku.

Wiesz już wszystko co niezbędne do organizacji zdalnej pracy. Wystarczy krok po kroku, spełniać powyższe warunki, a Twój każdy dzień w pracy stanie się efektywniejszy i satysfakcjonujący. Nie zapomnij jednak o tym, aby czuć się swobodnie i dobrze w miejscu, w którym pracujesz. Nie ma nic gorszego, jak przytłaczające i ograniczające nas miejsce pracy. Właśnie wtedy pojawia się niechęć, spada nasz dobry nastrój i tracimy siły do dalszego rozwoju.

Pracując zdalnie, mamy wiele pokus, które odciągają nas od efektywnej pracy. Nie pozwól sobie, aby w Twoje życie wkradł się chaos. Pracuj według planu. Trzymaj się wytycznych wskazówek, a każdego dnia, będziesz odnosił coraz to większe zadowolenie. Dzięki temu, praca zdalna stanie się łatwa i przyjemna. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here