nauka
fot. pexels.com

Zgodnie z rozporządzeniem ministra, wszyscy uczniowie w całym kraju przeszli na naukę zdalną. Jest to zmiana spowodowana, wybuchem pandemii koronawirusa. Przerwa w nauce, miała być chwilowa. Jednak z racji, iż w naszym kraju przybywa liczba chorych, szkoła pozostanie zamknięta, aż do odwołania. Co w takim przypadku z uczniami? Część szkół zdecydowała się, na naukę zdalną. Jednak, co z uczniami, którzy pozostali tak naprawdę zdani sami na siebie i swoich rodziców? Jak spożytkować czas i efektywnie się uczyć?

Zastanawiasz się, jak powinieneś się uczyć? I na co zwrócić uwagę, tak aby osiągnąć zamierzone efekty i szybko odnieść sukces.

Od czego zacząć naukę zdalną?

Na początku swojej nauki, warto upewnić się, czy Twoja szkoła nie oferuje nauki zdalnej. Jeśli masz taką możliwość koniecznie z niej skorzystaj. Ponadto warto przejrzeć zakres tematów, które są w podstawie programowej. I zacząć działać! Nie traktuj przerwy od szkoły, jako przerwę od nauki. To nie na tym polega. W końcu wrócisz do szkoły i do harmonogramu lekcji i warto przez ten czas popracować nad tym, aby wykorzystać go jak najowocniej. Dzięki temu przyszłe egzaminy ósmoklasisty, czy egzamin maturalny 2021, nie będzie taki straszny.

Nie radzisz sobie z zakresem materiału? Poszukaj pomocy zdalnej

Jeśli zauważysz, że masz problemy ze zrozumieniem zadań, czy to z matematyki, czy z chemii, a może z innego przedmiotu, nie bój się. Poszukaj odpowiedniej pomocy. Potrzebujesz kogoś kto wytłumaczy Ci sens zadania? A może nie radzisz sobie z konkretnymi działami tematycznymi?

Pomoc znaleźć możesz na platformie internetowej, która w swojej ofercie ma pomoc korepetytorów. W naszej ofercie, posiadamy wiele szkoleń i korepetycji dla uczniów. Prowadzimy zajęcia online na platformie edukacyjnej przez Internet, z wielu przedmiotów.

Korepetytorzy – specjaliści, którzy mogą pomóc

Korepetytorzy to wykształcone osoby, które budują przyjazne relacje ze swoimi podopiecznymi, ponieważ dużo łatwiej i sprawniej można do nich trafić. Przybliżą Ci przebieg doświadczeń fizycznych, czy chemicznych. Pomogą przyswoić materiał z języka polskiego. Dodatkowo rozwiążesz z nimi każde zadanie z matematyki, czy angielskiego. Dzięki pomocy korepetytorów, dużo łatwiej zrozumiesz i zapamiętasz cały omawiany materiał.

Jak uczyć się efektywnie?

Istotą nauki efektywnej, jest organizacja pracy i jej systematyczność. Jeśli będziesz regularnie się uczyć i codziennie poświęcać przynajmniej 4 godziny na naukę, podniesiesz poziom swojej wiedzy. Ważne jest, by czas ten spędzić nie tylko na powtarzaniu regułek z zeszytu. Ale także, na czytaniu książek, oglądaniu doświadczeń chemicznych, czy programów naukowych. Każdy program naukowy czegoś nowego nas uczy. A ponadto, gdy dołączymy do tego naukę ze wsparciem korepetytora, to sukces zdanego egzaminu będzie tuż na wyciągnięcie ręki.

Zapomnij o czytaniu w kółko tych samych regułek zadań. Postaraj się wykonywać testy i egzaminy z poprzednich lat. Dzięki temu w praktyce sprawdzisz swój poziom wiedzy i przekonasz się, ile materiału znasz, a ile powinieneś jeszcze powtórzyć. W ten sposób dużo szybciej i sprawniej oswoisz się z egzaminami końcowymi. I kiedy przyjdzie czas, by podejść do głównego testu, bez żadnego stresu, czy obawy podejdziesz do egzaminu.

Jak rozwiązać egzamin próbny?

Egzamin próbny możesz wybrać w dowolnej dla siebie formie. Do wyboru masz opcję pisemną i elektroniczną. Nie ważne, który sposób rozwiązywania egzaminu wybierzesz. Ważne abyś przebrnął przez wszystkie zadania i kolejno sprawdził wyniki. Istotne jest również to, aby sprawdzić wyniki egzaminu i poprawić ewentualne błędy. Tylko w ten sposób można wyciągnąć wnioski i sprawić, aby nie popełnić w przyszłości tych samych błędów.

Wyznaczając sobie cel, musimy skrupulatnie się trzymać zasad i systematycznie dążyć do celu. Tylko dzięki naszemu zaangażowaniu możemy szybko udowodnić sobie i nauczycielom, że potrafimy sprawnie opanować materiał szkolny. A tym samym zdać egzamin maturalny i egzamin ósmoklasisty na najwyższym poziomie.

My trzymamy za Ciebie kciuki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here