nauka
fot. pixabay.com

Przez aktualną sytuację w kraju, wiele uczniów zmuszonych jest uczyć się zdalnie. Z początku, wielu z nas myślało, że jest to tylko chwilowa, przerwa w nauce. Jednak z czasem, okazało się, że sytuacja tak szybko nie wróci do normy, jakbyśmy chcieli. Tak naprawdę, nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle uczniowie w tym roku szkolnym będą mogli wrócić do szkoły. Dlatego, na dzień dzisiejszy, zajęcia online, zostają prowadzone do odwołania.

Nauka zdalna ma wiele zalet, jak i wad. Jak zatem przygotować się do lekcji zdalnych, tak aby stały się one najbardziej efektywne. I byśmy mogli, czerpać z nich jak najwięcej pozytywnych rzeczy.

Jak więc, krok po kroku przygotować się do lekcji zdalnych?

Dla wszystkich, sytuacja ze zdalnym nauczaniem jest trudna. Nie tylko uczniowie mają problem z organizacją, ale także nauczyciele i rodzice. Jak zatem, odpowiednio przygotować się do lekcji zdalnych? Poniżej poznasz kilka ważnych wskazówek, które pomogą Ci przetrwać lekcje zdalne, ale i także odpowiednio przygotować się do egzaminów ósmoklasisty i egzaminów maturalnych.

Wskazówki, jak przygotować się do lekcji zdalnych:

Wstań wcześniej – nie spóźnisz się

Pomimo, że lekcje odbywają się w sposób zdalny i wystarczy, że podejdziesz do komputera i już jesteś na lekcji, podejdź do tego poważnie. Wyśpij się tak, jakbyś miał pójść do szkoły na lekcje. Zjedz poranne śniadanie. Umyj twarz, ubierz wygodne ubranie i usiądź przed komputerem. Włącz komputer przynajmniej 10 minut przed rozpoczęciem lekcji. Zyskasz chwilę czasu, aby przygotować sobie materiały niezbędne do nauki m.in. zeszyty i podręczniki. Pamiętaj, że to Ty masz czekać na nauczyciela, a nie on na Ciebie. To są normalne lekcje, tyle że odbywają się w sposób zdalny. Dlatego jedną z kluczowych zasad, jest szanowanie nauczyciela i innych uczniów, którzy uczestniczą razem z Tobą w lekcji.

Niezbędne rzeczy, zawsze pod ręką

Wykorzystaj fakt, że jesteś w domu i nie musisz nosić ze sobą plecaka. Przygotuj sobie książki, zeszyty i pomoce naukowe na biurku. Tak, by wszystko mieć pod ręką. Nie trać czasu podczas lekcji, na szukanie po pokoju zeszytu, czy ołówków. Warto w tym celu, przygotować sobie miejsce do nauki. Zadbaj o ciche i spokojne miejsce. Tak, aby nikt Ci nie przeszkadzał. Być może osobny pokój z biurkiem przy oknie, pozwoli Ci na 100% skupienie się na temacie lekcji.

Nie rozpraszaj się

Istotne jest, aby zapewnić sobie taki poziom skupienia, jaki był w szkole. Wyłącz muzykę, czy telewizor. Wycisz telefon, tak aby żadne wiadomości Cię nie rozpraszały. Tylko dzięki temu, skupisz się tylko i wyłącznie na lekcji. Przekonasz się, że dzięki temu, szybciej i efektywniej przyswoisz wiedzę. Najgorsze są rozpraszacze w tle. Czasami najdrobniejszy szmer, czy odgłosy z telewizji, potrafią nas wybić z rytmu pracy. Pamiętaj, że przygotowujesz się do egzaminów końcowych i aby zdać je na najwyższym poziomie, niezbędne jest skupienie się na lekcji i opanowanie przekazywanego materiału przez nauczyciela.

Pamiętaj o zadaniach domowych

Do każdych zajęć online, podchodź poważnie. Szanuj czas, który poświęcają nauczyciele, na zdalne nauczanie. Pamiętaj, aby wykonywać zadania domowe. Czas, który poświęcasz na naukę zdalną, nie może być czasem straconym na marne. Im lepiej go wykorzystasz, tym lepsze będą tego efekty. Dlatego warto systematycznie i regularnie rozwiązywać zadania domowe, czy ćwiczenia zadane przez nauczyciela.

Terminy egzaminów ósmoklasisty i egzaminy maturalne, na razie pozostały bez zmian. Wszystko jest, zależne od sytuacji w kraju i na świecie. Nie wiadomo jeszcze w jaki sposób, egzaminy te będą się odbywać. Jednak, jedna informacja jest pewna. To, że egzaminy prędzej, czy później się odbędą. A to, jaki Ty wynik uzyskasz na egzaminie, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie i Twojego zaangażowania. Wykorzystaj ten dodatkowy czas, jak najlepiej. Nie trać go na niepotrzebne rozpraszanie się. Powtarzaj do egzaminu  i ucz się efektywnie. Jeśli zrozumiesz tematy lekcji, tylko wtedy zdobędziesz pozytywne wyniki na egzaminie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here