praca ubiór
fot. pexels.com

Rozmowa o pracę, to jedna z najbardziej stresujących rozmów na początku swojej życiowej kariery zawodowej. Nic więc w tym dziwnego, że każdy chce zaprezentować się najlepiej jak potrafi. Jak zatem ubrać się na rozmowę o pracę?

Rozmowa kwalifikacyjna, to często tematy dyskusji wśród młodych osób. Czy na rozmowę o pracę lepiej ubrać garnitur, czy wybrać bardziej luźny i prosty ubiór? Coraz więcej osób, nie wie na jaki styl ubioru powinien postawić. Dziś postaramy się udzielić Ci kilka wskazówek, co należy ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?

Jeśli chcesz wyglądać profesjonalnie podczas rozmowy o pracę, powinieneś przestrzegać kilku zasad. Nie zawsze efekt finalny zależny jest od tego, czy ubierzemy markowy garnitur, czy też sportowe spodnie. W dużej mierze na to czy dostaniemy pracę, czy nie, składa się wiele czynników.

Jak zatem wywrzeć pozytywne wrażenie na pracodawcy, tak by zechciał nas zatrudnić?

Strój na rozmowę kwalifikacyjną

Czy mama nas nie uczyła, że książki nie należy oceniać po okładce, a po treści, którą zawiera? W przypadku książek, zasada ta nadal obowiązuje. Jednak w przypadku rozmowy kwalifikacyjnej, nasz ubiór ma ogromne znaczenie. Załóżmy, że staramy się o posadę asystentki prezesa w dużej firmie w Warszawie, a na rozmowę kwalifikacyjną przychodzimy w dresie i trampkach. Pomimo tego, że mamy czyste i ładne ubranie, to niestety nie wygląda zbyt elegancko. Co już na samym starcie nas dyskwalifikuje.

Na co warto zwrócić uwagę

Przede wszystkim nasz ubiór powinien być przemyślany. Warto w tym dniu założyć eleganckie i nienaganne ubranie. Idealnie sprawdzą się czarne, proste spodnie i do tego biała (niekoniecznie) koszula. Może być to również brązowa, czy czarna koszula. Nie ważne, jaki kolor wybierzesz. Grunt, aby całość komponowała się ze sobą i tworzyła spójną kompozycję. Ubierając klasyczny i elegancki strój, oddajemy szacunek naszemu rozmówcy. Wpływa to pozytywnie na naszą dalszą rozmowę.

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz

Warto zapamiętać słowa, że nasze pierwsze wrażenie, możemy zrobić na szefie tylko raz. Dlatego nie strać tej szansy, podczas swojego pierwszego spotkania z potencjalnym pracodawcą. Właśnie te kilkanaście minut rozmowy w gabinecie, może sprawić, że to właśnie Ty dostaniesz tą posadę.

Ubierz się wygodnie

W całej tej sytuacji, nie zapomnij o tym, by przede wszystkim pozostać sobą. Jeśli nie lubisz muchy pod szyją, albo krawat Cię denerwuje, to go nie zakładaj. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji, to pozostanie sobą. Ubierz sportową, ale elegancką marynarkę i wygodne spodnie. Strój będzie pasować do rozmowy, a Ty nie będziesz spięty i zdenerwowany. W przeciwnym wypadku, gdy założysz na siebie coś, czego sam nie lubisz, nie będziesz mógł skupić się na rozmowie. Wypadniesz wtedy drętwo i sztywno. A pracodawca nie będzie zadowolony z przeprowadzonej z Tobą rozmowy.

Odpuść sobie kontrast

Kolorowe i chaotyczne zestawienie, może być nieco kontrowersyjne. Wyobraź sobie, że na rozmowę o pracę przychodzisz w czarnych spodniach, ale w czerwono – zielonej koszuli i niebieskich butach. Tego zestawienia to nawet eleganckie i czarne spodnie nie uratują. W ten sposób, rozmówca nie skupi się na rozmowie z Tobą, bo swoim ubiorem wprowadzisz chaos. Postaraj się ubrać coś, co nie rzuca się w oczy i wygląda nienagannie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here