nauka
fot. pexels.com

Coraz więcej osób decyduje się na prywatne lekcje w domu. Nie tylko uczniowie szkół podstawowych, czy średnich korzystają z pomocy korepetytora, ale także osoby, które przygotowują się do szkolnych konkursów i chcą poszerzyć swoją wiedzę.

Dobry korepetytor to taki, który staje się dla dziecka autorytetem i wzorem do naśladowania. To ktoś w rodzaju przewodnika, który kieruje ucznia w dobrą stronę edukacyjną. To on zna najlepiej jego możliwości i słabe strony, nad którymi stale pracuje.

Wydaje Ci się, że znalezienie korepetytora dla swojego dziecka, to jak umówienie się do kosmetyczki? Nic bardziej mylnego. W przypadku edukacji dziecka, trzeba przemyśleć wybór potencjalnego nauczyciela. Poszukiwania powinny być przemyślane i rozsądne. Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi, czym warto kierować się przy wyborze korepetytora dla swojego dziecka.

nauka online
fot. pexels.com

Doświadczenie przede wszystkim

Zanim zaczniesz korepetycje u konkretnego nauczyciela, warto zapoznać się z jego praktyką zawodową. Prawda jest taka, że im dłuższa praca zawodowa, tym lepiej. Skąd taka hipoteza? Nauczyciel, który od wielu lat pracuje z uczniami, zna różne metody i techniki nauczania. Potrafi rozpoznać niemal każdy błąd popełniany u ucznia, jak i zna sposoby na poprawienie sytuacji. Nauczyciel taki, ma również opracowane i sprawdzone strategie na przedstawienie trudnego tematu.

Warto przemyśleć także, jakiego nauczyciela szukasz dla swojego dziecka. Jeśli potrzebujesz korepetytora, który przygotuje Twojego syna lub córkę do egzaminu ósmoklasisty to warto w takim momencie poszukać nauczyciela, który równocześnie jest egzaminatorem. Dzięki temu, zyskasz pewność, że Twoje dziecko zostanie nauczone rozwiązywania zadań, także pod kątem jaki jest wymagany podczas zdawania testu.

szkoła
fot. pexels.com

Uprawnienia nauczyciela

Dobry korepetytor, to niekoniecznie dobry nauczyciel. Jak dobrze wiemy, nauczyciel powinien pracować z dużym oddaniem i pasją. A nie każdy nadaje się na to stanowisko. Dlatego lepiej poszukać korepetytora, który pracuje z uczniami z własnej chęci, a nie koniecznie z racji ukończonej szkoły, czy zdobytego zawodu. Oczywiście to nie jest reguła, która działa w każdym przypadku. Warto szukać korepetytora, który ma nie tylko wiedzę i umiejętności, ale także dobre podejście do dzieci.

Kieruj się opiniami

Opinie uczniów, jak i rodziców to także dobra wizytówka. Warto sprawdzić jakie opinie posiada potencjalny kandydat na korepetytora dla Twojego dziecka. Jeśli sprawdzisz dobrze jego opinie w Internecie, przekonasz się czy trafiłeś na odpowiedniego nauczyciela. Sprawdź, czy ceny są adekwatne za liczbę godzin, a także czy w swojej ofercie ma także testy sprawdzające dla ucznia. Ważne także są zadania domowe, jak i ich sprawdzenie. W tym przypadku, każdy szczegół ma znaczenie.

opinie
fot. pexels.com

Sposób i metoda udzielania korepetycji

W obecnych czasach, bardzo dużo nauczycieli oferuje korepetycje zdalne – czyli przez Internet. Warto to przemyśleć i dopasować pod wieloma kwestiami indywidualnymi. Duża część uczniów rozprasza się podczas lekcji online, a także nie przykłada się do zajęć edukacyjnych przez tablicę interaktywną. W tym celu warto decyzję podjąć, biorąc pod uwagę wiek dziecka i to ile ma lat, a także w jaki sposób angażuje się on podczas zajęć.

Powyższe kryteria to ważne elementy, które pomogą Ci znaleźć idealnego kandydata na korepetytora. Nie zniechęcaj się, takie poszukiwania to długa droga. Ale jeśli będziesz brać pod uwagę wszystkie powyższe kryteria, na pewno poszukiwania skończą się sukcesem. A Twoje dziecko zbuduje pozytywną relację ze swoim korepetytorem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here