samsung
fot. pixabay.com

Samsung? Kto nie zna tej marki? Być może większość z nas korzysta z telefonów wyprodukowanych pod nazwą Samsung. Inni natomiast posiadają w domu telewizor lub lodówkę tej marki. Ale czy znamy ją dobrze?

Firma Samsung, chyba nikomu z nas nie jest obca. Kojarzymy ją od wielu lat. Ale gdzie sięgają jej początki? Gdzie szukać należy startu tej znanej marki, która kojarzy nam się z eleganckimi smartfonami?

Samsung zabłysnął na rynku przede wszystkim ze świetnych telefonów i sprzętu z zakresu elektroniki. Być może część z Was nie uwierzy, ale początek marki Samsung sięga roku 1938. Jej założycielem był wtedy Lee Byung-chull. Wtedy co prawda nie produkowano jeszcze telefonów, ale zajmowano się handlem z działu rolno-spożywczego.

galaxy
fot. pexels.com

Rozwój marki Samsung

Dziś chyba nie ma nikogo, kto nie znałby marki Samsung. Działa ona w wielu różnych branżach. Bowiem znaleźć ją możemy m.in. w chemii, lotnictwie, hotelarstwie, czy motoryzacji. Jednak nie da się pominąć, że pierwsze na myśl co nam przychodzi do głowy to elektronika. Wyróżniamy m.in. monitory, telefony, tablety i słuchawki. Przez wiele lat, marka Samsung buduje swoją mocną pozycję wśród szerokiej konkurencji. Dlatego śmiało można powiedzieć, że dziś firma Samsung uważana jest jednogłośnie za jedną z najbardziej wartościowych firm na świecie. Ponadto swoją szeroką ofertą, sugeruje, że można ją zaliczyć także do pierwszej dziesiątki największych firm IT na świecie.

Pierwszy telefon od marki Samsung

Marka Samsung, swój pierwszy telefon pokazała na konferencji w roku 1988. Choć mało kto go już pamięta to był to model: SH-100. Trzeba przyznać, że to wielki sukces firmy, ponieważ od tamtej pory kolejne urządzenia elektroniczne rozchodziły się jak ciepłe bułeczki w piekarni. Jednak choć było to kilkadziesiąt lat temu, to konkurencja nie ustawała. Dużym liderem na rynku konkurencji była wtedy Nokia. Dopiero gdy zaczęły pojawiać się smartfony, marka Samsung rozłożyła skrzydła i tu można śmiało powiedzieć, że odniosła fenomenalny sukces.

Seria Galaxy

samsung
fot. pexels.com

Pierwsze modele smartfonów z serii Galaxy, pojawiły się w sklepach w roku 2009. Kolejne serie telefonów, sypały się coraz to częściej. Ulegały zmianie parametry telefonów, zwiększały się ekrany, poszerzała pamięć wbudowana telefonu, a także na wielki plus poszła jakość aparatu i robionych zdjęć. Dlatego bez obaw klienci sięgali po telefony koreańskiej marki Samsung.

Samsung do dziś zatrudnia ponad 250 tysięcy osób na całym świecie. Nic w tym dziwnego, bowiem obroty marki, z roku na rok rosną. A tym samym pracy przybywa. Ich szacowana liczba wyprodukowanych telefonów, przekroczyła liczbę 800 milionów sztuk. Nie wspominając tu oczywiście o produkcji monitów, telewizorów, lodówek czy innych urządzeń elektronicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here