stylistka paznokci
fot. pixabay.com

W ostatnich latach, zawód stylistki paznokci zyskał na popularności. Coraz więcej dziewczyn, decyduje się na pracę w zawodzie stylizacji paznokci i tym samym licząc na świetną pracę i satysfakcjonujące zarobki. Jak zatem wygląda praca stylistki paznokci i co należy do jej obowiązków?

Spora część osób jednak uważa, że paznokcie każda dziewczyna może zrobić sobie samodzielnie w domu. A cena za usługę stylizacji paznokci jest mocno przesadzona. Przybliżymy Ci dziś pracę stylistki paznokci, a także słabe i mocne strony tego zawodu.

Praca stylistki paznokci

Stylistka paznokci zajmuje się pielęgnacją i wyglądem paznokci dłoni i stóp. W obecnych czasach, oferta w salonach kosmetycznych jest ogromnie szeroka. Dlatego każda klientka znajdzie tam usługę dedykowaną dla niej. W latach 90 modne było malowanie paznokci zwykłym lakierem do paznokci. Jednak z czasem wszystko uległo zmianie. I w obecnych czasach zwykły lakier został pokonany w rankingu przez paznokcie pomalowane lakierem hybrydowym, czy przedłużone żelem. Do obowiązków stylistki paznokcie nie tylko zaliczamy perfekcyjne pokrycie paznokci lakierem, ale także idealne przedłużenie i stylizowanie płytki paznokcia. Dodatkowo każda stylistka paznokci powinna znać działanie preparatów kosmetycznych, które stosuje się w kosmetyce i potrafić je odpowiednio aplikować na paznokcie. W swojej pracy spotkać może się także z różnymi uszkodzeniami płytki paznokci lub chorobami skóry. W tym celu niezbędna jest wiedza z zakresu anatomii. Tylko dzięki temu, sprawnie można postawić diagnozę, wdrożyć ewentualne preparaty lub wysłać do odpowiedniego specjalisty.

manicure
fot. pixabay.com

Jak zacząć pracę na stanowisku stylistki paznokci

W pierwszej kolejności warto wziąć udział w kursie lub szkoleniu. W obecnej sytuacji, dużo szkół oferuje takie szkolenia w swojej ofercie. Są to kursy zawodowe lub kursy tematyczne. Dlatego każdy znajdzie coś dla siebie, co nie tylko urozmaici już posiadane umiejętności, ale także poszerzy i uzupełni wiedzę. Warto wziąć także pod uwagę, że dużo firm kosmetycznych organizuje takie szkolenia u siebie w firmie. Są to m.in. marki Semilac, Indigo, czy PB Nails. Na takich szkoleniach można zdobyć wiedzę z zakresu prawidłowego wykonywania manicure i pedicure. Ponadto nauczysz się technik malowania i zdobienia paznokci. I oczywiście poznasz różne efekty wykończeniowe na lakier hybrydowy.

Postaw na rozwój

Zawód stylistki paznokci zobowiązuje do ciągłego rozwoju i poszerzania swoich umiejętności. Tylko dzięki temu stylistka paznokci będzie znała wszystkie obecne trendy. W ten sposób wzbudzi zainteresowanie wśród swoich klientek i tym samym zyska popularność wśród nowych osób. Rozwój w zawodzie kosmetyczki nie polega tylko na uczestnictwach w szkoleniach. W znacznej mierze chodzi też o czytanie nowości kosmetycznych pojawiających się na stronach sklepów internetowych. Prasa, czy strony internetowe w tematyce branży to główne miejsca, gdzie stylistka paznokci może dowiedzieć się co w obecnym czasie jest pożądane przez jej klientki. Niezbędna wiedza to także, nowości kosmetyczne, które wchodzą na rynek. Bo jakie byłoby zdziwienie, gdyby klienta poprosiła o efekt syrenki marki Indigo, a stylistka paznokci nie wiedziałaby o co chodzi. Do takich sytuacji nie wolno dopuścić.

Dokładność i precyzja

Zawód stylistki paznokci opiera się w głównej mierze na precyzji i dokładności. Zatem nie tylko usługi powinny być wykonywane na najwyższym poziomie. Ale sama stylistka paznokci musi posiadać nienaganny strój i pomieszczenie w którym wykonywana zostaje usługa. No wyobraźmy sobie, że klientka zostaje przyjęta na zabieg pielęgnacyjny paznokci, przy brudnym biurku i obsługuje ją stylistka paznokci ubrana w dres. Jest to lekka przesada. Dlatego decydując się na pracę na stanowisku stylistki paznokci, trzeba także dbać o siebie i swoje miejsce pracy. Dlatego ubranie powinno być czyste i schludne. Najlepiej przyjmować klientki w eleganckim i profesjonalnym fartuszku. Możemy je zamówić na stronach firmowych, które zajmują się sprzedażą produktów do stylizacji paznokci.

Dusza artysty

Aby być stylistką paznokci, potrzeba też wyczucia estetyki i nuty fantazji. Jest to podobna praca do projektanta graficznego. Tylko w tym przypadku, dbamy o kwestie wizualne na paznokciach, nie na ekranie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here