game
fot. pexels.com

Gry komputerowe rosną w siłę z każdym dniem. Branża ta rozwinęła skrzydła już wiele lat temu i do dziś młodzież, jak i dorośli chętnie sięgają po gry komputerowe w ulubionych sklepach.

Jednak są przeciwnicy gier komputerowych, którzy nie popierają rosnącej popularności gier komputerowych. Uważają oni bowiem, że gry komputerowe są szkodliwe i nie przynoszą dobrych efektów dla dzieci. Nawet można powiedzieć, że wręcz im szkodzą.

Jednakże, wykonano wiele badań i testów w tematyce psychologii, dzięki którym udowodniono, że gry komputerowe i systematyczne granie, sprzyja rozwijaniu wielu umiejętności u dzieci.

Przeczytaj poniższe uwagi, a przekonasz się, na co konkretnie pomagają gry komputerowe.

  1. Rozwój logicznego myślenia

Grając w gry komputerowe przez wiele lat, odkryto, że mózg osoby grającej zdobywa nowe i poszerza swoje dotychczasowe umiejętności logicznego i analitycznego myślenia. Bowiem gry wymagają od gracza analizowania sytuacji i szybkiej reakcji na zdarzenia, które dzieją się w grze.  Dzięki temu uczymy się logicznego myślenia i nabywamy nowych doświadczeń.

  1. Gry komputerowe wzmacniają naszą pamięć

Jednym z najlepszych przykładów gry komputerowej, która wzmacnia naszą pamięć, jest gra Mahjong. Dzięki niej, w pełni wykorzystujemy naszą pamięć i presję czasu. Nie tylko naszym zadaniem jest zapamiętywanie obrazków, ale również schematów, zasad i przeróżnych kombinacji.

  1. Zręczność

Gry komputerowe zwłaszcza te logiczne i pamięciowe, pomagają nam ćwiczyć refleks i koordynację motoryczną. Szybkość naszej reakcji może zostać przez nas wyćwiczona w grach komputerowych, a cała umiejętność nabyta, zostanie zapamiętana przez mózg.

  1. Gry wspomagają u nas naukę języków obcych

W grach komputerowych bardzo często polecenia lub napisy wyświetlane są w języku angielskim. Dzięki temu dużo łatwiej przyswajamy materiał i jesteśmy na tyle skupieni, aby nauczyć się języka obcego poprzez zabawę. Nasz mózg dużo szybciej i efektywniej zapamiętuje dane elementy z gry, a następnie korzysta z nich w przyszłości. Dodatkową bardzo istotną opcją, są gry online, z innymi użytkownikami w sieci. W ten sposób możemy poznać kogoś nowego i spróbować nawiązać z nim kontakt w języku obcym. To nas bardziej zmotywuje do rozmów w obcym dla nas języku.

  1. Dążenie do celu

Być może wielu z was, będzie zaskoczona, że gry komputerowe uczą nas cierpliwości i dążenia do celu. Ale tak jest naprawdę. Gry strategiczne polegają na wykonywaniu misji, podejmowaniu decyzji i rozwiązywaniu napotkanych problemów. W ten sposób jesteśmy w stanie nauczyć się planowania i dążenia do sukcesu tzw. mety. Jako przywódca w grze, możemy nabrać doświadczenia i wykorzystać je następnie na stanowisku w pracy zawodowej. Przechodząc przez kolejne etapy gry, poznajemy nowe napotkane problemy i zmuszeni jesteśmy znaleźć złoty środek na ich pokonanie.

  1. Współpraca

Spora część gier komputerowych, posiada w swoich opcjach grę w trybie multiplayer. Możemy grać z jednym lub z wieloma graczami równocześnie. Dzięki temu uczymy się rywalizacji, ale także i współzawodnictwa. Dzięki temu z dużą łatwością możemy w przyszłości rozpocząć współpracę z nowymi znajomymi w pracy. Bezproblemowe także staną się dla nas projekty w grupach, które przyjdzie nam rozpracować np. na studiach.

gry
fot. pexels.com

Dużym plusem całej nauki poprzez gry komputerowe, jest sprawna obsługa komputera, klawiatury, czy Internetu. Takie umiejętności są również doceniane i wymagane w nowej pracy. O czym niestety zaczynamy często zapominać.

Jednym z głównych zadań gier komputerowych, jest założenie, że mają one kształcić i uczyć dzieci. Nie tylko są one świetną zabawką, ale także wyjątkowym sposobem na efektywną i innowacyjną naukę. Jedyną uwagę, jaką należy zwrócić jest fakt, że trzeba zachować przy grach komputerowych zdrowy rozsądek. Ponieważ wszystko co nowe i innowacyjne, może w dużej ilości bywać szkodliwe. Dlatego zapamiętaj, gry komputerowe mogą w Tobie wzbudzić bardzo dużo pozytywnych nawyków i umiejętności, ale ucz się ich mądrze i rozsądnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here