manicure
fot. pixabay.com

W czasie pierwszego lockdownu w naszym kraju, zamknięte zostały salony kosmetyczne. Stąd też, duża część kobiet została bez wykonanego zabiegu stylizacji paznokci. Nic więc dziwnego, że hurtownie kosmetyczne zyskały rzeszę nowych klientek, które zapragnęły samodzielnie wykonać domowy manicure.

Co w przypadku gdy musimy dbać o swoje dłonie wyjątkowo skrupulatnie, ponieważ wymaga tego od nas szef? Załóżmy, że nie mamy możliwości umówić się w salonie kosmetycznym na zabieg manicure, a koniecznie potrzebujemy odświeżyć nasze paznokcie.

Istnieje możliwość zrobienia zabiegu manicure w swoim domu. Jednak wymaga to od nas nakładu pieniężnego, jak i dużej dawki cierpliwości i dokładności. Jakie więc preparaty kosmetyczne są nam potrzebne do wykonania manicure hybrydowego?

1. Odpowiednie preparaty do paznokci

Aby wykonany przez nas zabieg manicure, był efektywny i trwały, musi zostać wykonany z użyciem niezbędnych preparatów. W tym przypadku potrzebne okażą się: primer, baza pod lakier, wybrany przez nas kolor lakieru, a także top służący do nabłyszczania lakieru. Tylko dzięki zastosowaniu tych elementów, będziemy w stanie wykonać profesjonalny manicure w domu.

2. Baza hybrydowa

Aby lakier trzymał się mocno na naszej płytce i w przyszłości nie powodował mocnych przebarwień na płytce, konieczne jest rozprowadzenie bazy pod lakier. Jest to niezbędny produkt, bez którego nie można mówić o zabiegu manicure. Bez znaczenia czy jest to manicure hybrydowy, czy klasyczny. Nie tylko chroni nas przed niechcianymi przebarwieniami, ale także działa, jak klej. Tym samym zwiększa przyczepność lakieru na paznokciach. Warto kupić bazę na paznokcie tej samej firmy, z której mamy lakier kolorowy i top nabłyszczający. Jeśli robiłaś kiedyś już swój pierwszy manicure hybrydowy, to nie będziesz miała problemów. Jeśli jednak pierwszy raz aplikujesz lakier o konsystencji żelu, musisz być bardzo precyzyjna.

Aby lakiery hybrydowy trzymał się idealnie, należy go perfekcyjnie zaaplikować na paznokciu. W tym celu rozprowadź małą ilość lakieru na oczyszczonym i odtłuszczonym paznokciu. I kolejno utwardź go za pomocą lampy UV/LED.

3. Top hybrydowy

Top, który nakładany na lakier, to ostatni etap wykonywania stylizacji manicure. Proces ten wygląda tak samo, jak malowanie bazą. Należy cienko i precyzyjnie rozprowadzić top na utwardzonym wcześniej kolorowym lakierze. Po co nam właściwie top? Top służy przede wszystkim do nabłyszczenia lakieru, ale również do ochrony przed ewentualnymi pęknięciami i zarysowaniami. Utwardzamy go w lampie, tak jak i bazę, czy top – 30 sekund.

4.Co to jest warstwa dyspersyjna

Po nałożeniu topu na paznokcie, możemy odczuć, że są one lepkie. Bez obaw. Jest to normalny efekt. Po utwardzeniu, na paznokciach pojawia się warstwa dyspersyjna, którą należy przetrzeć używając w tym celu wacika nasączonego odtłuszczaczem (cleanerem).

5. Jakie topy posiadają warstwę dyspersyjną

Nie wszystkie topy zostawiają na paznokciach warstwę dyspersyjną. Bowiem Top No wipe, nie wymaga od nas przemycia go płynem odtłuszczającym. Jest to wygodny w aplikacji top, który zaraz po wyjęciu ręki z lampy – jest perfekcyjny. W ten sposób zaoszczędzi Ci sporo czasu. A jego trwałość, czy jakość, niczym nie odbiega od topów z warstwą dyspersyjną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here